Yaz Tatili İçin Gidilebilecek En Güzel Vizesiz Ülkeler

Düşünsenize hem denize girip güneşlendiğiniz yaz tatilinizi yapıyorsunuz, hem bunu yurt dışında yapıyorsunuz hem de öyle vize başvurusuyla falan da uğraşmıyorsunuz. Bundan iyisi can sağlığı! Dünyada bazı ülkeler var, Türkiye’den vize istemediği gibi aynı zamanda denizleri berrak mavi ve bakın şu işe ki plajları da altın sarı. Şimdiden kemikleriniz ısınmaya, tüm yolun yorgunluğu ufak ufak bedeninizi terk etmeye başladı değil mi? O zaman hazırlanın; işte yaz tatili için gidebileceğiniz en güzel vizesiz ülkeler ve onların davetkar şehirler:

 

  • Soçi- Rusya

Soçi1

Soçi, adeta Rusya’nın Ayvalık’ı, Edremit’i ya da Altınoluk’u gibi. Havalar ısınınca bütün halk tası tarağı toplayıp 140 km’lik sahil şeridi boyunca sıralanan turistik tesislere atıyor kendini. Denizi ve plajları muazzam! Eğlencesinden bahsetmeye gerek yok çünkü söz konusu Rusya’ysa gerisi “nazdrovya”dır.

 

  • Kotor- Karadağ

kotor

“Avuç içi kadar mutluluk yeter” diyenleri Kotor’a alalım. Çünkü gerçekten avuç içi kadar küçük ama dünyalara değecek kadar güzel bir yer Kotor. Bir film dekoru gibi biraz; gerçek dışı yani. Denizi o kadar güzel ve cazip ki her yerden deniz girebilir, istediğiniz an havlunuzu yolun kenarına koyup yüzmeye başlayabilirsiniz. Kotor’da bu sıradan bir davranış.

 

  • Phuket- Tayland

Phuket

Dünyanın en güzel dalma noktalarından biri. Çünkü deniz inanılmaz berrak ve uzun bir görüş mesafesi sunuyor. Bütün dünya akın akın Phuket’e gidiyor yıl boyunca. Ada her mevsim sıcak ama en güzel dönemi sonbahar. Patong Plajı’na mutlaka uğrayın giderseniz. En meşhur plajı burası. Belki ünlü yüzler de görebilirsiniz burada.

  • Girne- KKTC

girne

Kıbrıssız yaz tatili listesi olmaz. Evet, yurt dışı ama canımızın içi tabii, orası ayrı. Özellikle de Girne Alsancak bölgesi. Hem nispeten şehre yakın hem denizi mis, hem kumsalları güzel hem de tesisleri. Güzel bir yaz tatili için Girne vizesiz gidilebilecek en ideal şehirlerden biri.

Summary
Yazı
Yaz Tatili İçin Gidilebilecek En Güzel Vizesiz Ülkeler
Açıklama
Düşünsenize hem denize girip güneşlendiğiniz yaz tatilinizi yapıyorsunuz, hem bunu yurt dışında yapıyorsunuz hem de öyle vize başvurusuyla falan da uğraşmıyorsunuz. Bundan iyisi can sağlığı!
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.