Bazı gezginler vardır, öyle herkesin çok fazla gitmediği görmediği yerlere gitmeyi, dünyanın köşesini bucağını gezmeyi tercih ederler. Bu köşe bucak bazen de Kuzey ve Orta Amerika olabilir. Ne güzel ki Kuzey ve Orta Amerika ülkelerinin birçoğu vizesiz geziyi kabul ediyor.

Sadece uranyumuyla değil; kendine özgü coğrafyası ve kültürü ile de yükseklerde (kuzey) ve bambaşka bir yerde durur Kuzey Amerika. Kuzeyde Arktik Okyanusu, doğuda Atlas Okyanusu, güneyde Karayip Denizi ve kuzeybatıda Büyük Okyanus ile çevrili olan Kuzey Amerika’nın en “acı”lı ve kalabalık bölgesi elbette Mexico City. Tropikal iklimi ve muhteşem adaları ile “rüya gibi bir tatil”in karşılığı olan Bahamalar, uçan balık ve deniz yumurtası gibi deniz mahsulleriyle kendinize ziyafet çekeceğiniz, şirin ve küçük ülke Barbados, dünyanın en büyük ikinci mercan kayalıklarına sahip, bembeyaz kumsallarda palmiyeler altında güneşleneceğiniz Belize, çizgi film mavisi rengindeki denizi ile Dominik Cumhuriyeti, dalgalı denizinde sörf yapacağınız El Salvador gibi vizesiz gidilen ülkelerde benzersiz bir tatil yapabilirsiniz.

Amerika kıtasının kuzeyi ile güneyi arasında yer alan, Büyük Okyanus ve Karayip Denizi’ne kıyısı bulunan Orta Amerika da gezginlerin rüyalarını süsleyen bir bölge. Maya şehirleri arasında dolaşırken kendinizi yüzyıllar öncesine ışınlanmış gibi hissedeceğiniz Guatemala, dünyanın en göz kamaştıran doğasına sahip, egzotik cennet Panama, zengin yemek kültürü ile ünlü, tortilla ve taco’nun en iyilerini yiyeceğiniz Honduras gibi vizesiz gidilen Orta Amerika ülkelerinde unutulmaz anılar biriktirip, fotoğraf albümünüzü kabarttıkça kabartabilirsiniz.

Amerika kıtasını yeniden keşfedecek gezginlerden olmak için Kuzey ve Orta Amerika gezi yazılarını okuyabilir, gezip görülecek yerleri, yemek, alıveriş ve eğlence dükkanlarını öğrenebilirsiniz. Amerika var Amerika var, kimisi kuzeye çıkıp uçlarda dolaşmayı kimisi ortada kalıp her iki tarafa yakın olmayı sever!