Kökleri Latin Amerika, İspanyol, Portekiz ve Fransız kültürlerine dayanan Güney Amerika’yı gezmek demek devasa bir kültür mozaiğinin parçaları arasında dolaşmak demektir. Güney Amerika dendiğinde sıcak, hareketli ve renkli bir yaşam, candan insanlar, nefis bir coğrafya akla gelir. Ve elbette futbol ve dans söz konusu olduğunda dünyaca ünlü isimler bu coğrafyadan çıkmış. Her ülkenin kendine özgü özellikleri olsa da Güney Amerika’da geçireceğiniz hiçbir gün sıkıcı, soğuk, kurallı ve monoton olmayacaktır.

Vizesiz gidilen Güney Amerika ülkeleri oldukça fazla. Tango, Maradona, futbol ve nefis et yemekleriyle ünlü Arjantin’de Buenos Aires sokaklarında bisiklete binebilir, haftanın her günü her zaman canlı olan gece kulüplerinde eğlencenin kitabını yazabilir, Mendoza’da sokaklarda ve parklarda sabahtan akşama kadar süren sanatsal aktivitelere katılabilir,  gençlerin en yoğun olduğu Cordoba’da eğlenceden alışverişe capcanlı bir gün geçirebilirsiniz.

Brezilya’daki efsanevi Rio Karnavalı’na katılmak, volkanlarıyla, koloni dönemine ait şehirleriyle ve muhteşem doğasıyla ünlü Ekvador’u gezmek, sırt çantalıların hayallerini süsleyen, farklı coğrafyası, yüksek rakımı ve tehlikeli yollarıyla adrenalin oranı yüksek Bolivya’da dolaşmak, leziz kahvesi, amazonları, sahilleri ve gece hayatıyla ünlü Kolombiya’yı gezmek, katedralleri, rengarenk parkları, tertemiz sokakları ile fotoğraf çekmeye doyamayacağınız Nikaragua’da dolaşmak, sessiz, sakin, şirin ve rahat bir ülke olan Uruguay’da metropollerde yaşadığımız stresten uzaklaşmak ve çok daha fazlası için Güney Amerika turuna mutlaka çıkmalısınız.

Esmer güzeli Güney Amerika’da ülkeler ve şehirler bazında alışveriş, yemek, eğlence mekanları, şehir içi ulaşım ve püf noktaları gibi bilmeniz gereken faydalı bilgilere ulaşabilir, gezi heyecanınızı ikiye katlayabilir, gezmeye gittiğiniz yerlerde zamanınızı ve bütçenizi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yaşasın Güney Amerika’ya vizesiz seyahat, yaşasın dans, yaşasın sıcak ve tatlı insanlar!