Kendine özgü kültürü, atmosferi, ruhu ve yaşam tarzıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir kıta Asya. Asya dendiğinde kimilerinin aklına çekik gözlü insanlar, kimilerinin aklına ileri teknoloji, kimilerini aklına puslu bir fonda yükselen tapınaklar gelir. Sadece bunlar değil; bunlarla beraber pek çok “farklı” şey Asya ülkelerinde mevcut.

Zirvelerindeki Himalaya Dağları nedeniyle dünyanın en yüksek kıtası olan Asya, güneyden Hint Okyanusu, doğuda Büyük Okyanus, kuzeyde Rusya’nın Çelyuskin Burnu, güneyinde Malakka Yarımadası’ndaki Buru Burnu ile sınırlandırılmıştır.

Asya gezisinden dönüp de hayata bambaşka bir gözle bakmamak mümkün değildir. Vizesiz gidilen Asya ülkelerinde nerelerde neler yapılır, hangi yemek nerede yenir, görmeden dönülmemesi gereken yerler nelerdir gibi pirinç değerindeki bilgileri (pirinç Asya’da çok değerli) bu sayfalarda bulabilirsiniz.

Phuket Plajları’nda denize girmek, Tayland milli parklarında doğanın güzelliğine hayran kalmak, Filipinler’in tropikal adalarında “Bir ananas olsam da hep burada yaşasam.” demek, tarihi, felsefesi, Budizmi, yemekleri, sanatı ile bambaşka bir yer olan Japonya’da kendinizi masal kahramanı gibi hissetmek, Tayvan’da Budizmi’nden, Konfüçyüzm’e, Taoizm’den Çin’de var olmuş tüm dinlere kadar farklı inanışların izlerini görmek, Ortadoğu’nun en güzel ülkelerinden olan Ürdün’de Petra Antik Kenti’ni gezmek, Malezya’da Hindistan cevizi sütü ve baharatlarla hazırlanan enfes yemeklerden yemek için mutlaka Asya’ya uçmalısınız.

Günlük hayattan alışverişe, yemekten gece eğlencesine kadar Asya ülkelerinde nerede ne yapılır, şehirlerde en kolay ve ekonomik ulaşım şekilleri nelerdir, Asya ülkelerinin yerel lezzet ve alışveriş durakları nelerdir gibi pek çok bilgi keyifle okuyacağınız Asya gezi yazılarında yer alıyor.

Bahreyn’den Bangladeş’e, Endonezya’dan İran’a, Katar’dan Lübnan’a, Malezya’dan Singapur’a vizesiz gidilen Asya ülkelerinde her anınızı dolu dolu yaşamanızı sağlayacak gezi yazıları faydalı ve keyifli birer rehber niteliğinde.