Bir yer olsa da orada her şeyden ama her şeyden biraz olsa diyorsanız orası Afrika. Dünyanın üçüncü büyük kıtası olan Afrika’da sırtlan, leopar, zebra var, tarihin en kendine özgü eserlerinden biri olan Mısır piramitleri var, değişik değişik, renkli renkli yemekler var, dünyanın keşfedilmesine umut olan, ders kitaplarında acaba nasıl bir şeye benziyor diye düşündüğümüz Ümit Burnu var, Afrika’da şimdilik bir siz yoksunuz.

Atlas Okyanusu’nun doğu ucunda, Hint Okyanusu’nun batısında, Avrupa’nın güneyinde ve Antartika’nın kuzeyinde yer alan Afrika, doğa denildiğinde akla gelen her şeyi içinde barındıran benzersiz bir bölge. Uçsuz bucaksız çöller, kendinizi bir film setinde hissedeceğiniz yağmur ormanları, sapsarı bozkır alanları Afrika’ya özgü doğal güzellikler.

Hem vize işlemleriyle uğraşma derdini ortadan kaldıran hem de ekonomik bir gezi imkanı sağlayan vizesiz tatil Afrika için de geçerli. Vizesiz gidilen Afrika ülkelerinde Afrika havasını solumanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Başkent Rabat’ta tarihi eserleri görmek, Atlas Dağları’na bakan nefes kesen manzarasıyla Marakeş kentinde huzur bulmak, Tanger şehrindeki sayısız alışveriş seçenekleri ve çılgın gece hayatıyla coşmak için Fas’a, efsane safari turlarına katılmak için Tanzanya’ya, Hammamet Plajı’nda deniz, kum ve güneş üçlüsüyle en iyi şekilde kendinizi şımartmak, binlerce yıllık tarihi eserleri görmek ve Star Wars filminin çekildiği Matmata’daki film setinden kalan parçaları fotoğraflamak için Tunus’a mutlaka gitmelisiniz.

Hangi Afrika ülkesine ne zaman gidilir, hangi şehirde ne yenir, hangi şehirden ne alınır, gezilecek yerler, coşulacak gece kulüpleri, fotoğraflanacak vahşi hayvanlar ve daha fazlası…

Kendine özgü doğası, kültürü, renkleri ve çeşitliliği ile dünyanın en özgün kıtası olan Afrika’ya dair merak ettikleriniz ve yazıları okuduktan sonra daha fazla şeyi merak edeceğiniz her şey bu bölümde!