Vizesiz Gidilebilecek 5 Festival

 

Vizesiz gezeceğimiz bir Balkan turunu neden festivallerle taçlandırmayalım? Balkan ve Doğu Avrupa ülkelerinde en öne çıkan festivalleri toparladık. Vizeye vereceğiniz parayı, çok da pahalı olmayan hatta bedava olan festivallerde harcamak daha akıllıca değil mi? Umarız bu yaz ve her yaz festivaller sığınağınız olur.

   

Southern Soul Festival

Ne zaman :  Haziran’ın son hafta sonu

Nerede : Ülgün, Karadağ

Ne kadar : Ortalama 65 €

Website : southernsoulfestival.me

southern-soul-festival-montenegro-2016

Karadağ’ın Akdeniz kıyısında bulunan Copacabana Plajı’nda gerçekleşen chill-out festivalde güneş, deniz ve huzur bir arada. 2013’te ilki gerçekleşen festival, uçsuz bucaksız kumlu sahili üzerine kurulmuş üç farklı sahnesi ve 40’tan fazla etkinliği ile müziği ve tatili buluşturuyor. Soul ve elektronik müziğin önde gelen prodüktörleri, DJ ve sanatçılarından adeta bir soundtrack ortaya çıkıyor. Siz sadece tazelenmiş bir ruhla geri döneceğiniz bir müzik tatili düşleyin. İsmini biz söyleyelim: Southern Soul Festival

 

Exit Festival

Ne zaman: Temmuz’un ilk hafta sonu

Nerede: Novi Sad, Sırbistan

Ne kadar: Ortalama 70 € ila 100 €

Website: exitfest.org/en

exit-festival-2016

EXIT, 2001 yılından bu yana Güney Doğa Avrupa’ın en büyük müzik festivali. EXIT’ın eşsiz tarafı, popüler olmasına büyük katkıda bulunan konumu: muhteşem ve büyülü güzelliğe sahip Petrovaradin Hisarı. Bu güne kadar sahne alan ziyaretçileri arasında iz bırakan isimlerden bazıları şunlar: Roni Size, Moloko, Stereo MCs, Massive Attack, Franz Ferdinand, Lilly Allen, David Guetta ve daha birçok isim. Geçen her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen gençlerle ziyaretçi sayısı daha da büyüyor. EXIT 2007’de İngiltere Festival ödüllerinde “En İyi Yurtdışı Festival” ödülünü, 2013’te ise 5. Avrupa Festival Ödülleri’nde “Best Major Festival” ödülünü kazandı.

 

Sea Dance Festival

Ne zaman: Temmuz’un ikinci hafta sonu

Nerede: Jaz Beach, Budva, Karadağ

Ne kadar:  Ortalama £44.00 ila £150

Website: seadancefestival.me/en

sea-dance-festival-2016

Sea Dance Festival daha ilk senesi olan 2014’te Avrupa Festival Ödülleri’nde orta ölçekli en iyi festival seçildi. The Prodigy, Wilkinson, Noisia, Calyx & Teebee, Fred V & Grafix, Black Sun Empire, Brookes Brothers, Maduk + Gotsome gibi isimlere ev sahipliği yapan festival, deniz ve dansın birleştiği en nefis festivallerden biri haline geldi. Özellikle bölge çevresinde gezici bir tatil yaparken Avrupa’nın en ateşli festivalini kaçırmanızı istemeyiz. Hatta tatilinize EXIT ile başlayıp araya kafanızı dinlendirecek bir yolculuk katarak Sea Dance Festival ile tatilinizi taçlandırabilirsiniz.

 

 

 

Baščaršija Noci

Ne zaman: Temmuz ayı boyunca

Nerede: Saraybosna, Bosna Hersek

Ne kadar: ?

Website: bascarsijskenoci.ba

Bascarsijske_Noci_2016

Sıkı durun! Avrupa’nın belki de en büyük kültür festivali karşınızda: Baščaršija Nights. Her sene açılışı mutlaka Saraybosna Filarmoni Orkestrası ile yapan festival klasik müzik, rock’n roll, folk, tiyatro, güncel sergiler, kitaplar, filmler, çocuklar için etkinlikler, opera, bale ve daha birçok etkinliği içinde barındırıyor. Bu geleneksel yaz festivali her yıl Saraybosna’nın bütün sokaklarına, meydanlarına, galerilerine, konser salonlarına, tiyatro mekanlarına yayılmış durumda. Adımınızı attığınız her yerde bir etkinliğe çarpıyorsunuz. Herkesin zevkine ve rengine ulaşan bir festival. Temellerini 1988 ve 1989 yıllarını atan festivalde yıllar içerisinde Joan Baez, The Kelly Family, Dervishes from Konya, Mustafa Sandal, Johnny Logan, Manu Chao gibi isimleri göze çarpanlar arasında olmuş.

 

Woodstock Ukraine

Ne zaman: Ağustos’un ilk hafta sonu

Nerede: Svirzh, Lviv bölgesinde, Ukrayna

Ne kadar: Ücretsiz

Website: woodstockukraine.com/en

Woodstock-Ukraine-2016

Bu festival hayır örgütü “Heart to Heart” tarafından düzenleniyor. Büyük festivaller arasında nispeten genç bir festival olan Woodstock Ukraine 2011 yılından beri bu bölgede gerçekleşiyor. 1969’da gerçekleşen ünlü Woodstock festivalinin saldığı köklerden filizlenerek Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olmayı başardı. Etkinliğin sloganı beklenildiği gibi “Barış, Müzik, Aşk”. Gönüllü bir ekip ile gerçekleştirilen festival, ziyaretçileri her sene müzik haricinde bir çok sürprizle karşılıyor: atölyeler, tiyatro performansları, paneller, hatha yoga, vejeteryan lezzetler vs. Polonya, Ukrayna, İsviçre, Meksika, Kanada ve daha bir çok yerden farklı rock gruplarının performanslarını müzik sahnesinin merkezi haline getiriyor.

Festivaller oldukları tarihlerde gerçekleşmeyi beklemekte. Bize düşen ise ucuz uçak biletlerini kovalamak.

 

Peki hem festivallere katılmak hem de Avrupa’yı gezmeye ne dersin?

Avrupa Rüyası Projesinin amacı; imkanları ve vakti kısıtlı olanlar için, tek bir yolculukta Avrupa’ya üst bir bakış açısı

kazandırmak, özgüvenlerine katkıda bulunmak, yabancı dil pratiği için imkan sunmak, güzel dostluklar ve hatıralar

için ortam sunmaktır. Gidilen şehirlerde, otobüsle panoramik şehir turunun ve planlanan etkinliklerin ardından,

katılımcılara serbest zamanlar verilip, her kesimden bireyin Avrupa’yı görebilmesini

sağlamaktır. Avrupa Rüyası; 1,2,3,4 ve 5 olmak üzere 2014 ve 2015 yılında toplamda 266 kişinin hayallerini

gerçekleştirmiş bir organizasyondur.

avrupaturu

Avrupa Rüyası ile 2016’da 18 gün 15 ülke 20 şehiri sende karış karış dolaşmak istersen başvurunu yap #koltuğukaptırma!

Peki Avrupa Rüyası bu yıl hangi tarihlerde düzenleniyor?

  • Avrupa Rüyası 6 – 2 Temmuz- 19 Temmuz (Ramazan Bayramı)
  • Avrupa Rüyası 7 – 23 Temmuz – 9 Ağustos
  • Avrupa Rüyası 8 – 13 Ağustos – 30 Ağustos
  • Avrupa Rüyası 9 – 1 Eylül – 18 Eylül (Kurban Bayramı)

Başvuru formunu www.avruparuyasi.com.tr den doldurarak sen de bu rüyaya ortak olabilirsin.

Detaylı bilgi için 0850 840 18 06 ‘dan ulaşabilirsiniz!

Summary
Event
Southern Soul Festival
Location
Southern Soul Festival, Copacabana Plajı,Karadağ,
Starting on
06/30/2016
Ending on
07/03/2016
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.