Vizesiz Ülkelerden Çıkma Dünya Markaları

Dünyadaki her ülkenin öne çıktığı bir özelliği var. Kimisi yemek kültürüyle damaklarda fırtınalar estiriyor, kimisi eşsiz manzaralara ev sahipliği yapıyor kimisi ise sanat eserleriyle geçmişi bugüne taşımayı başarıyor. Bazı ülkeler de var ki farklı ülkelerden ve ırklardan birçok insanın kullandığı markaların doğmasını sağlıyor. Kullandığımız bazı markalar hangi vizesiz ülkelerin topraklarından doğma diye merak ediyorsanız işte cevabı!

 

Güney Kore

Flag_of_South_Korea.svgTeknolojinin ve yeniliğin ana vatanlarından bir olan Güney Kore’de tabii ki dünyanın tanıdığı markaları bulmak hiç de zor değil. Samsung, LG, Hyundai ve Kia gündelik hayatta en içli dışlı olduğumuz markalardan sadece birkaçı. Ülkenin diğer markaları arasında ise Hankook, Peyys, Kaon, Humax, Zalman, Kumho ve Ssyang Yong yer alıyor.

 

 

Tayvan

260px-Flag_of_the_Republic_of_China.svg

 

Modernliği ve doğallığı bir arada barındırabilen ülkelerden Tayvan’ın markaları, diğer dev ülkelerden geri kalır değil. Ülkenin en bilinen markaları akıllı telefon ve tablet üreticisi HTC, bilgisayar üretici Asus ve Acer. Bu üç marka dışında diğer ünlü Tayvan markaları ise A4tech, Abit, Benq, Epox ve Msi.

 

 

Japonya

Japon-Bayragi-Teknoloji denilen her yerde beliren bir başka ülke de Japonya. Hal böyle olunca dünyaya mal olmuş markalar bir bir sıralanıveriyor. Sony, Fuji, Fujitsu, Panasonic, Regal, Jvc, Canon, Nikon, Kenwood, Mitsubishi gibi pek çok elektronik markasının doğuşu Japonya topraklarında gerçekleşmiş. Honda, Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota, Yamaha, Isuzi, Bridgestone gibi otomobil ve motosiklet markaları da Japon asıllı dev markalardan. Yani evet, Japonya’da attığınız her adımda bir dünya markası size selam veriyor.

 

Rusya

ru

 

Popüler arama motorlarından Yandex’in vatanını hiç merak ettiniz mi bilmiyoruz ama Yandex’in çıktığı ülkeyi pek uzaklarda aramaya gerek yok. Arama motorunun ülkesi, tahmin edeceğiniz üzere Rusya. Ülkenin diğer dünya markaları arasında ise otomobil üreten ve sevdalılarının yakından tanıdığı Lada ve Uaz var.

Summary
Yazı
Vizesiz Ülkelerden Çıkma Dünya Markaları
Açıklama
Kullandığımız bazı markalar hangi vizesiz ülkelerin topraklarından doğma diye merak ediyorsanız işte cevabı!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.