Uzun Süren Uçak Yolculuklarına Dayanma Rehberi

Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok seviyoruz ancak her güzel şeyin olduğu gibi bunun da zor yanları var. Mesela uzun süreli ekonomi sınıfı uçak yolculuklarına katlanmak zorunda kalmak gibi… Business class tercih edecek kadar bütçeniz ya da kara yolu, deniz yolu, demir yolu gibi seçenekleri tercih edecek kadar geniş bir zamanınız ve enerjiniz varsa tabii ki bu duruma katlanmak zorunda değilsiniz.

Size yolculuğunuzu zevkli hale getirecek sihirli haplar üretmiyoruz ancak önerilerimiz sayesinde daha rahat bir yolculuk geçireceğinizi umut ediyoruz. Zaten yolculuğun sonunda karşınıza çıkacak güzellikleri, tadacağınız lezzetleri, tanışacağınız insanları, ziyaret edeceğiniz mekanları ve ne kadar eğlenceli vakit geçireceğinizi düşündüğünüzde bile yolculuğun su gibi aktığını göreceksiniz.

1.Eğlenceye hazırlanın

Öncelikle yanınıza aldığınız bütün cihazlarınızın şarjlarının tam dolu olmasına dikkat edin ki vakit geçsin diye indirdiğiniz filmleri ya da favori şov programlarınızı izleyip, müzik listelerinizi dinleyebilesiniz. Dergi, kitap gibi okuyabileceğiniz şeylere yatırım yapmakta ve kulaklıklarınızı yanınızdan ayırmamakta fayda var.

 

2.Rahat kıyafetler tercih edin

Uçağa binmeden önce en rahat ettiğiniz kıyafetlerinizi giymeye dikkat etmelisiniz. Mesela esnek pantolonlar ya da taytlar, pamuklu atletler, uzun kollu tişörtler, hafif hırkalar ve varis çorabı da tercih edebilirsiniz. Ayrıca yanınızda şal bulundurmak da iyi bir fikir.

 

3.Gerçekten de uyumanın bir yolu var

Uyumak istiyorsanız öncellikle dikkat etmeniz gereken konu, uçuştan önce alkol almamak. Bunun yerine sıcak bir bardak papatya çayı tercih ederseniz bu sizi gerçekten dinginleştirecek ve uyumanıza yardımcı olacak. Ayrıca uyku maskeleri ve boyun yastığı bu tarz uçuşlar için kesinlikle biçilmiş kaftan.

 

4.Susuzluğunuzu giderin

Su içmek her şeydir bu yüzden uçağa binmeden önce büyük bir şişe su satın alın, ki zaten uçuş boyunca suyunuz bittiğinde görevliler tarafından tazelenecektir. Bunun yanı sıra ekmek, pilav, et gibi ağır yiyeceklerden kaçınmaya çalışın. Hatta yemeklerinizde sıkı bir vejeteryanmışsınız gibi sadece sebze tercih etmenizde yarar var.

 

5.Sağlıklı kalın

Uçaklar adeta virüs üretim fabrikası gibidir. Bu durumdan etkilenmemek için ilk yapmanız gereken kol dayanağınızı, emniyet kemeri kopçanızı ve masanızı temiz bir mendille silmek. Buna ek olarak yanınızda bulunduracağınız vitaminlerden almak da sağlıklı kalmanıza yardımcı olacaktır.

 

6.En iyi paketleme

Eğer uçuşunuz 5 saatten daha uzunsa diş fırçası, diş macunu, dudak kremi, el kremi, makyaj temizleme mendili gibi bakım malzemelerine de ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle bu eşyalarınızı su geçirmez küçük bir çantanın içinde saklayıp, uçuşunuz sırasında koltuk arka cebinizde bulundurmanız sizin için büyük bir kolaylık. Ayrıca atıştırmalıklarınızı, kulaklığınızı, kitabınızı, suyunuzu, uyku gözlüğünüzü, yastığınızı yani kısaca yukarıda saydığımız ihtiyacınız olabilecek her şeyinizi orta boy bir bez çantanın içine güzelce yerleştirerek ihtiyacınız olduğunda rahatça ulaşabilirsiniz.

Summary
Yazı
Uzun Süren Uçak Yolculuklarına Dayanma Rehberi
Açıklama
Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok seviyoruz ancak her güzel şeyin olduğu gibi bunun da zor yanları var. Mesela uzun süreli ekonomi sınıfı uçak yolculuklarına katlanmak zorunda kalmak gibi…
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.