Uçak Korkusunu Yenmek İçin Öneriler

Yepyeni dünyaları keşfetmek, sadece internetten fotoğraflarını gördüğümüz yerlerde olmak yenilenmenin en güzel ve keyifli yolu. Uzun yolları katetmenin en kısa yolunun da uçak olduğunu düşünürsek uçak yolculukları olmazsa olmaz hale geliyor. Hava yolunu çokça kullananların yanında, çok zor durumda kalmadıkça kullanmayanlarımız, korkanlarımız da var aramızda biliyoruz. Aslında korkulacak bir şey yok; güvenin bize. İşte, uçak yolculuklarını daha sakin geçirmenizi sağlayacak ve korkunuzu bir nebze hafifletecek minik öneriler!

 

İyi Bir Hava Koşulunda, Yakın Mesafe Uçun!

’

Eğer uçağa ilk kez biniyorsanız ya da daha önce bindiniz ama hala korkunuzu tam olarak atlatamadıysanız öncelikle yakın mesafe uçmanızı öneririz. Upuzun yolculuklar sizin için zor geçecek, yolculuğunuzdan çok korkunuza ve zamana odaklanacaksınız.

Bu nedenle yakın mesafe yolculuklarda, seyahatiniz kısa süreceğinden korkunuzu yenmeniz ve yolculuğa odaklanmanız daha kolay olacaktır. Yağmursuz ve rüzgarsız bir havada uçağa binmeniz de daha konforlu bir şekilde ulaşım sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Uçmadan Önce Kendinizi Hazırlayın!


Uçak yolculuğu kadar, uçağa binmeden önce geçirdiğiniz yani havaalanında geçen zaman da tedirginliğiniz yüksek seviyededir. Kendinizi yolculuğa hazırlamak ve biraz da olsun rahatlamak için burnunuzdan derin nefes alıp ağzınızdan verebilirsiniz. Bu teknikle sakinleşmeniz mümkün. Ayrıca bitki çayları da yatışmanıza yardımcı olacaktır.

Bir günde binlerce uçağın iniş ve kalkış yaptığını, sizin gibi yolculara hizmet verdiğini unutmayın. Hatta uçakların havaalanındaki hareketlerini gözlemlemek de korkunuzu minimum seviyeye indirmenizi sağlayacaktır.

 

Hareket akışının ne kadar rutin olduğunu inceleyin. Kendinizi hareket eden uçakların içerisinde hayal etmek de yolculuğa hazırlanmanız için diğer bir tekniktir. Uçağa bindikten sonra sizin uçuşunuzun da havaalanında gözlemlediklerinizden hiçbir farkı olmadığını göreceksiniz.

 

Koridor Kenarında Oturun!

Korku başlı başına sizi kapalı bir kutuda hissettirmeye yeter. Eğer business’ta yolculuk etmiyorsanız koltuk aralıklarınız da dar olacaktır. Daha rahat ve özgür hissedebilmek için koridor kenarlarındaki koltukları tercih edebilirsiniz.

 

Eğer imkanınız varsa business’ta yolculuk yapmanızı önerebiliriz. Ayrıca uçuş korkunuz yükseklik korkusundan kaynaklanıyorsa koridor kenarında oturmanız için bir sebebiniz daha var demektir!

 

Kötü Senaryolar Düşünmeyin!
Yolculuğunuzun zor geçmesinin en başlı nedeni korkunuzdan kaynaklı kötü senaryolar yazmanızdır. İnanın, bu yolculuğun kara yoluyla ya da diğer ulaşım araçlarıyla yaptığınız yolculuklardan hiçbir farkı yok. Hatta daha güvenli bile olduğunu söyleyebiliriz.

Bu konudaki istatistik de kötü senaryoları def edecek nitelikte; bir uçağın kaza yapma ihtimali 11 milyonda bir. O nedenle uçak yolculuğunuzun keyfini çıkarın ve dünyaya yukarıdan bakın; her zaman bu şans elimize geçmiyor!

Summary
Yazı
Uçak Korkusunu Yenmek İçin Öneriler
Açıklama
Yepyeni dünyaları keşfetmek, sadece internetten fotoğraflarını gördüğümüz yerlerde olmak yenilenmenin en güzel ve keyifli yolu.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.