Şipşak ve Analog Fotoğraf Makinelerin Karşı Konulamaz Cazibesi

Eskinin filmli fotoğraf makineleri tekrar aramızda. Aynı pozdan milyon kere çektiğimiz dijital fotoğraf makineleri ile mertlik bozulmuştu zaten. Filmli makinelerle çekilen fotoğraflar ayrı değerlidir. Çünkü her pozdan bir, bilemedin iki tane vardır. Çünkü makinenin içindeki filmle çekilebilecek fotoğraf sayısı bellidir. Öyle sonsuza uzamaz. Öyle dijital makinelerimiz, telefonlarımız gibi 32 gb, 1 mb, on yüz bin tb değildir. İşte az ve öz olmuş olmanın kattığı o değer şipşak veya analog fotoğraf makineleriyle tekrar aramızda.

Fujifilm Instax Mini 8

 

fujifilm instax mini 8

Mor, pembe, mavi gibi 7 farklı rengi olan Fujifilm Instax Mini 8 ile fotoğraf çekmek hem eğlenceli hem renkli hem de şipşak bir hal alacak. Gezdiğiniz yerlerin fotoğrafını dijital dünyada saklamak yerine anında elinize alın.

Fujifilm Instax Wide 300

 

fujifilm instax wide 300

Instax ailesinden olan Instax Wide 300 ile Mini 8’in aksine daha geniş açılı fotoğraflar çekilebiliyor. Yakın çekim merceği ile 40 cm yaklaşmayı sağlayan, topluluk çekimleri için sehpa bağlantısı ve odaklama ayarı bulunan bu makine ile kalabalıklar daha anlamlı, daha ölümsüz.

Lomography Diana F+ Instant

 

Diana-Instant-2

Diana F+ ailesinin şipşak üyesi olan Instant ile fotoğraflarının banyolanmasını beklemene gerek yok. Fuji Instax Mini filmini tak ve fotoğraf çekmeye başla. Ayrıca harika portreleriniz de olsun diye Close-up lens de paketin içinde size geliyor.

Lomography Pop 9

 

lomographic-pop-9

Pop-art kareleri kolaylaştıran Pop 9 ile birbirinin aynısı 9 fotoğraf aynı karede. Gördüğünüz her şeyi pop-art görünüme sokabilirsiniz. Dikkat edin, bir süre sonra etrafa pop-art pop-art bakmaya başlayabilirsiniz.

Sprocket Rocket Teal

 

sprocket-rocket-teal

Panoramik retro fotoğraflar çeken Sprocket Rocket Teal, geniş açılı lense ve çoklu pozlama için geri sarma özelliğine sahip. 35 mm kompakt makine ile bir filmde 18 fotoğraf çekebiliyorsunuz. Daha nostaljik ve analog bir görüntü istiyorsanız fotoğraflarınıza film şeridi görüntüsünü de dahil edebiliyorsunuz.

Lomography Fisheye No.2

 

lomography fisheye no 2 fotograf makinesi

35 mm kompakt balık gözü fotoğraf makinesi olan Fisheye No.2, daha yuvarlak anlar yakalayın. Çoklu ve uzun pozlamalar yapmanıza imkan sağlayan makine ile mükemmel yakın çekim fotoğraflar de elde edebilirsiniz. Dahili flaşı da gece fotoğraf çekmek isteyenleri memnun edecek.

La Sardina ve Flaş Beluga

 

la sardina ve flas beluga

En sevilen 35 mm kompakt fotoğraf makinesi olan La Sardina, parlak pirinç rengi ile hayatınıza bomba gibi düşecek. En güçlü lomography flaşı Fritz the Blitz ile hem gece hem de gündüz şahane fotoğraflar çekebilirsiniz.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.