Seyşeller Hakkında Bilinmeyenler

Hint Okyanusu’nun ortasında, palmiyelerin altında, mavinin her tonunu görebileceğiniz huzur dolu adalar düşünün. Seyşeller nerede ve nasıl diye sorarsanız gerçekten cevabımız söylediğimiz gibi olur. Hiçbir ülkeyle kara komşuluğu bulunmayan ve dünyanın en huzurlu topraklarından kabul edilen Seyşeller Adaları’nın güneyinde Mauritius, güneybatısında Madagaskar, kuzeydoğusunda ise Maldivler bulunuyor. Tabii, bu söylediğimiz komşulara ulaşmak için birkaç saatlik uçak yolculukları şart.

Seyşeller doğayla iç içe olmak ve sakin bir tatil yapmak isteyenler için oldukça ideal bir destinasyon. Seyşeller’e nasıl gidilir sorusunun cevabı ise oldukça basit; ülkemizden Seyşeller’e direkt uçuş bulunuyor. Seyşeller uçak biletlerine bakarsanız ayrıca ülkeye Abu Dabi aktarmalı olarak da gidebileceğinizi göreceksiniz. Yaklaşık 9 saatlik bir yolculuğun ardından Seyşeller’in başkenti Victoria’da bulunan Seyşeller Uluslararası Havalimanı’na iniş yapıyorsunuz.

Son zamanlarda Seyşeller balayı için oldukça tercih edilmeye başlanan bir ülke olmaya başladı. Hatta tur şirketlerinin sitelerine baktığınızda birçoğunun Seyşeller turu düzenlediğini görebilirsiniz. Bizce de çiftler balayı rotası olarak Seyşeller’i seçmekte son derece haklılar; ülke tam bir cennet! O halde siz de Seyşeller’e biletinizi almadan ülkenin az bilinenlerine bir göz atalım!

10294406 - cafe on tropical beach at sunset - nature background

1. Seyşeller’in başkenti Victoria, dünyanın en küçük başkenti olma özelliğini taşıyor.

2. Seyşeller, Afrika kıtasında bulunan bir ülke. Biliyorsunuz ki Afrika, sıtma bulaştıran sivrisinekleriyle meşhur. Fakat Seyşeller, bu Afrika ülkelerinin dışında, yani burada o sivrisineklerden pek yok. Siz yine de Afrika’ya gitmeden önce bu yazımızı okuyun, ne olur ne olmaz. Vücudunuz soğuk algınlığıyla aynı reaksiyonları gösterirse de acilen bir doktora görünmenizi öneririz.

3. Dünyada var olan en eski ada gruplarından biri olan Seyşeller’de 1700’lü yıllara kadar insan yerleşimi yoktu.

4. Seyşeller’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan iki doğa harikası bulunuyor. Biri Vallee de Mai Natural Park, diğerisi ise dünyanın en büyük 2. mercan adası Aldabra.

5. Dünyada yaşayan en büyük ve ağır kaplumbağalar Seyşeller’de bulunan Bird Island’da. Adada bulunan kaplumbağalardan en ünlüsü Esmeralda ise 363 kilo ağırlığıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş.

6. Seyşeller 115 adadan oluşan bir ülke fakat bu adaların 60’ında ikamet ediliyor.

Summary
Yazı
Seyşeller Hakkında Bilinmeyenler
Açıklama
Seyşeller’e biletinizi almadan ülkenin az bilinenlerine bir göz atalım!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.