Saraybosna’da Eğlenmek İçin Gidilebilecek 5 Mekan

Balkanlar’a olan sevdamız malum, fırsat buldukça bunu haykırmaktan çekinmiyoruz. Gerek kolay ulaşımı gerek aramızdaki tarihi ortak noktaların bol olması gerekse benzer kültürümüz onu sevmemiz için gayet yeterli sebepler. Bunun yanında Balkanlar’ın çoğu ülkesi eğlenmeyi çok iyi biliyor ki bu da sevgi katsayımızın birkaç misli artmasına sebebiyet veriyor. O zaman fazla beklemeyelim, yaklaşık 2 saatlik bir uçak yolculuğunun ardından ulaşabileceğimiz Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru uzanalım ve dolu dizgin eğlenebileceğiniz 5 Saraybosna mekanını inceleyelim!

 

City Pub

the-temple-bar-1438064-638x477Merkeze yakınlığı nedeniyle şehir halkı tarafından çokça tercih edilen mekanların başında gelen City Pub, kesinlikle Saraybosna’da uğramanız gereken ilk noktalardan bir tanesi. Özellikle hafta sonları adım atacak yer dahi olmayan bu mekanda bir içecek içmeden şehirdeki eğlence hayatına dahil olmuş sayılmazsınız. Dost canlısı insanlarla karşılaşacağınız City Pub’a komşu şehirlerden hatta ülkelerden bile ziyaretçi geliyor. Kaliteli canlı müzik dinlemek istiyorsanız da buranın doğru adres olduğunu söyleyelim.

Hadziristiceva Bb, 71000, Saraybosna

 

Jazz Club Monument

praha-pub-kozicka-1569610-640x480Saraybosna’dan Paris’teki jazz kulüplerine ışınlanmak istiyorsanız buyrun Jazz Club Monument’e. Zemin katta bulunan bu mekanda canlı müzik yapılmakta hatta ünlü jazz grupları da sahne almakta. Doku olarak Paris’teki mekanları anımsatacak Jazz Club Monument, oldukça etkileyici ve güzel müziklerle keyifli akşam geçirebileceğiniz bir nokta. Fiyatlarının da yüksek olmadığını belirtmeden geçmeyelim.

Strosmajerova, 3, Saraybosna

 

Zlatan Ribica

irish-dutch-pub-1535219-639x562Eğer otantik ve farklı mekanları seviyorsanız Zlatan Ribica tam size göre çünkü burası antika eşyalarla dolu bir bar. Bar dediğimize bakmayın; çay, kahve, soft içecek servisleri de var. Mekanda çalan müziklerin de hoşunuza gideceğine eminiz, hem böyle bir ambiyanstan negatif bir şey çıkması imkansız. Kendinizi farklı bir boyutta hissedebileceğiniz Zlatan Ribica’ya uğramadan Saraybosna’dan geri dönmeyin, gittiğinizde bize hak vereceğinize eminiz.

Kaptol 5, Bascarsija, Saraybosna

 

Cheers

clubbing-in-london-3-1519220-640x480R&B, pop, rock dahil birçok müzik türünü bir arada dinleyebileceğiniz bir mekan olan Cheers’ta güzel içecekler denemeniz de mümkün. Bunun yanında canlı performans yapan gruplar ara verdiğinde Bosna Hersek ezgileriyle buluşmak için hazırlanın. Dost canlısı çalışanları ve dikkat çeken dizaynıyla Cheers’ta dans ederek yeni günü karşılayabilirsiniz.

Muvekita 4, Saraybosna

 

Sloga

clubbing-in-london-1-1519219-640x480“Bunlar iyi güzel de gece hayatının kalbinin attığı bir yer yok mu?” diyorsanız Sloga sizi bekliyor. Çok büyük bir mekan olmasına rağmen her daim dolu olan bu mekanda Saraybosna’nın en eğlenceli dakikalarını yaşayabilirsiniz. Çalan müzikler arasında Türkçe hit’leri duymak ise sizi hiç şaşırtmasın, şimdiden söyleyelim.

Mehmeda Spahe 20, 71000, Saraybosna

Summary
Yazı
Saraybosna’da Eğlenmek İçin Gidilebilecek 5 Mekan
Açıklama
Fazla beklemeyelim, yaklaşık 2 saatlik bir uçak yolculuğunun ardından ulaşabileceğimiz Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru uzanalım ve dolu dizgin eğlenebileceğiniz 5 Saraybosna mekanını inceleyelim!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.