Ruanda Nerede?

Günümüzdeki dünya şartlarından çok uzak bir görüntüyü bize sunan ülkelerden birisi Ruanda’dır. Afrika kıtasında yer alan ve de denize kıyısı olmayan bu ülke, birçok insan tarafından tatil amaçlı ziyaret edilmektedir. Tamamen doğal bir yaşantıyı sizlere sunmakta olan ülke, turistik ziyaretleri en çok başkenti Kigali’ye yönelik olmaktadır. Doğal yaşantısının yanı sıra insanların ilgisini çeken diğer bir nokta da Dünyada belkide neslitükenmekte olan dağ gorilleri, adını dahi duymadığınız diğer hayvanlar ve bunlara ek olarak birçok bitki türü bu ülkede yer almaktadır.

ruanda-haritasi

 

 

Bu ülkeye yönelik bir seyahat ya da tatil planı yapmak istiyorsanız öncelikli olarak internet üzerinden bir başvurusu yapmanız gerekmektedir. Uçak ile seyahatleriniz ülkemizden yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. Dilerseniz aktarmalı seyahatle de bu ülkeye ulaşabilirsiniz. Ama bu sefer yolculuğunuz sekiz ya da dokuz saat sürecektir.

Ülkeye giriş yaptığınız andan gezintileriniz sırasında meyveler dikkatinizi çekecektir. Ekvatora yakın olan bu ülkede, sadece sınırları içerisinde yetişen meyvelere rastlamak mümkündür. Ülke sınırları içerisinde yetişen muzun yanı sıra melange adı verilen meyveler bu ülkede sıkça tüketilmektedir. Ayrıca bu ülkede en çok dikkatinizi çeken durumlardan bir tanesi de muzun yenme şeklidir. Ülkede insanlar muzu kızartarak yemektedirler. Ana öğünlerde ise balık, tavuk ya da keçi eti sıkça tüketilmektedir.

ruanda-nerede

Eğlence merkezi arayan kişiler için bu ülkede birçok alternatif mevcuttur. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven kişiler gerek sokaklarda gerekse müzikli eğlence bölgelerinde kolaylıkla eğlenebilirler. Ayrıca tatilinize renk katmak isterseniz, yaban hayat turları ya da safarilere de çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra ülke sınırları içerisinde bulunan Kivu Gölü’nde profesyonel dalış eğitimi aldıktan sonra dalış yapabilir ve su canlılarını yakından inceleme şansı bulabilirsiniz

Summary
Yazı
Ruanda Nerede?
Açıklama
Afrika kıtasında yer alan ve de denize kıyısı olmayan bu ülke, birçok insan tarafından tatil amaçlı ziyaret edilmektedir. Tamamen doğal bir yaşantıyı sizlere sunmakta olan ülke, turistik ziyaretleri en çok başkenti Kigali’ye yönelik olmaktadır.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.