Kaçamak Gibi Kaçamak: Ramazan Bayramı’nda Gidilebilecek Ülkeler

Hemen hemen her gün “Bir yerlere gitsek de kendimize gelsek.” diyorsunuz değil mi? Biliyoruz, içimizde bunu demeyen yok. Yıllık izinde halledilmesi gereken işler başınıza üşüşüyorsa ya da izninize daha çok zaman varsa, nefes alacak bir aralık arıyorsanız tam sizlik, mükemmel bir dönem yaklaşıyor; bayram tatili. Bu sene Şeker Bayramı salı, çarşamba ve perşembe günlerine denk geliyor, pazartesi ve cuma günü birleştirilir mi bilinmez ama birleştirilmezse bile iki gün de kendinize izin verebileceğinizi düşündük ve dokuz güne sığdırabileceğiniz dolu dolu gidilecek ülkeleri sıralamaya karar verdik. İşte, Şeker Bayramı’nda gidebileceğiniz 5 ülke!

 

Tayland

tayland

 

Güney Doğu Asya ülkelerinin, Hindistan ve Çin’in kültürlerinden etkilenmiş bir cennet Tayland. Dünyaya nam salmış plajları, popüler eğlence hayatıyla ülkede ilginç bir deneyim yaşayacağınız kesin. Tayland’da hem kültürel hem de bütün sene hayal ettiğiniz yaz tatilinizi yapmanız işten bile değil. Ayrıca doğal güzellikler de bu tatile dahil olacak. Yeşil ve mavinin buluştuğu Tayland’da deniz altı güzelliklerini keşfetmeyi sakın ihmal etmeyin.

 

 

Meksika

meksika

 

Meksika denildiğinde genellikle aklımızda sofradaki acılı yemekler, zengin bir mutfak ya da belalı sokaklar canlanır ama Meksika bundan çok daha fazlası. Aztekler, Olmekler ve Mayalar gibi pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Meksika’da tarih ve gizem dolu bir tatil sizi bekliyor. Birçok kültürden insanın bir arada yaşadığı Meksika’da doğal güzellikleriyle de büyüleyici. Kültür turunuzun ardından doğal güzellikleri de keşfetmeyi unutmayın. Ayrıca Meksika’nın okyanusa açılan plajları da mutlaka gidilesi.

 

Brezilya

brezilya

 

Neşeli bir tatil geçirmenin yollarından biri de neşeli topraklara gitmekten geçiyor. Arkadaşlarınız, sevgiliniz, ailenizden biri yanınızda olmasa da olur. Bu ülkenin içten insanları ve kendine özgü neşesi, keyifli bir tatilin kapılarının size sonuna kadar açılmasına yetiyor. Müzik ve dans, doğanın el değmemiş hali ve buna rağmen yükselen binalar, dahil olunası bir kültür… Hepsi Brezilya’da mevcut. Şelaleler, yemyeşil alanlar yeryüzündeki cenneti keşfetmenize olanak verecek.

 

 

Güney Kore

kore

 

Tarihi bir dostluğumuzun bulunduğu Güney Kore’de de renkli günler sizi bekliyor. Antik kentler, batılı binalar ve hayatlarla Güney Kore’de buluşuyor yani evet bu topraklarda farklı kültürlerin sentezine şahit olmamak elde değil. Dans ve müzik dolu sokaklar, Uzak Doğu mutfağı, ulusal parklar, anıtlar ve müzeler Güney Kore’de hiç sıkılmayacağınızın ve onu çok seveceğinizin başlıca kanıtları. Sevecen insanlar da ülkenin bonusu gibi.

 

 

Kamboçya

kamboçya

 

“Gitmesi biraz zorlasa da olur ama gittiğimize de değsin.” diye düşünüyorsanız Şeker Bayramı destinasyonunuz belli; Kamboçya. Ülkeye direkt gidiş bulunmuyor fakat Kamboçya’da görecekleriniz ve yaşayacaklarınız çektiğiniz yol yorgunluğunu hemen unutturacak. Tapınaklar, doğal yaşam alanları, tarihi dokular Kamboçya’nın sunacağı güzellikler arasında. Yardımsever insanların bulunduğu yemyeşil bir rüyaya hazır olun!

Summary
Yazı
Ramazan Bayramı'nda Gidilebilecek Ülkeler
Açıklama
Yıllık izinde halledilmesi gereken işler başınıza üşüşüyorsa ya da izninize daha çok zaman varsa, nefes alacak bir aralık arıyorsanız tam sizlik, mükemmel bir dönem yaklaşıyor; bayram tatili. İşte, Şeker Bayramı’nda gidebileceğiniz 5 ülke!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.