Okyanusya Ülkeleri

Yüzölçümü bakımından dünyanın en küçük kıtası olan Okyanusya, Büyük Okyanus ve Hint Okyanusu arasında yer almaktadır. Bu küçük kıtada yer alan ülkelerin sıradan ülkeler olduğunu düşünmemelisiniz. Ulaşmak için saatler süren aktarmalı uçuşlar yapmanızı gerektirecek bu ülkelere vardığınızda yaptığınız fedakarlıkların hepsine değdiğini göreceksiniz. Bu topraklarda tarihi içinize çekecek tarzda bir tatil beklemeyin çünkü Okyanusya’da yapacağınız tatil güneş, kum ve güneşin en unutulmaz birleşimini size daha yoğun bir şekilde sunacak.

 

Kendinizi başka bir gezegende gibi hissetmenizi sağlayacak vizesiz Okyanusya ülkeleri arasında Niue, Tuvalu, Fiji Adaları, Vanuatu, Palau, Samoa ve Cook Adaları yer alıyor. Avusturalya’nın doğu kısmında kalan bu ada ülkelerine ulaşmak için Yeni Zelanda, Güney Kore, Singapur ya da Avustralya gibi ülkelerden aktarma yapmanız gerekiyor.

Okyanusya ülkelerinde, birbirinden lezzetli ve bulunması zor organik, tropikal meyvelerin tadına doymak imkansız olabilir. Tabii ki bu sadece meyveler için geçerli bir durum değil. Vizesiz Okyanusya ülkelerinde üretilen hemen hemen her şeyin organik olduğunu düşündüğümüzde çoğumuzun hayal ettiği ve asla bırakmak istemeyeceği bir hayat bizi bekliyor. İtiraf etmeliyiz ki bu cennet ülkelerden ayrılmak bir hayli zor olacak. Bu arada doğal yaşam aşkı yanında timsah gibi çekinebileceğimiz hayvanları da getiriyor ama tedbirli davranarak bu tarz sorunlarla karşı karşıya gelmemeyi başarabilirsiniz.

 

Okyanusun ortasında bulunan ve yerle göğün birleşimine etkileyici bir şekilde şahit olabileceğiniz bu ülkelere gideceğiniz tarihi iyi ayarlamakta fayda var. Eğer fırtına mevsimine denk gelir ya da bol yağışlı bir dönemde Okyanusya’ya giderseniz, bu tatilden alacağınız huzura ve keyfe erişemeyebilirsiniz. Bu nedenle bu ada ülkelerine gitmek için en uygun dönemlerin mayıs ve ekim ayları arası olduğunu vurgulamakta yarar var.

 

Summary
Yazı
Okyanusya Ülkeleri
Açıklama
Yüzölçümü bakımından dünyanın en küçük kıtası olan Okyanusya, Büyük Okyanus ve Hint Okyanusu arasında yer almaktadır.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.