Nikah Mevsimine Hoşgeldiniz: Bahamalar

Yaklaşık 2000 adadan oluşan cennet gibi takım ada ülkesi Bahamalar. Atlantik Okyanusu

üzerine kurulu olan ülke, balayı için en çok tercih edilen rotalardan biri. Beyaz kumlu sahilleri ve kıyıya vuran dalgaları ile en doğal yoldan romantik bir ortam hazırlıyor size.

Başkent Nassau

nassau 1

Tabii Bahamalar deyince en popüler şehri ve başkenti Nassau geliyor akla. Upuzun kumsallara sahip Nassau’nun tam 17 plajı var. Ve ayrıca renkli bir yer altı dünyasına sahip. Su altı florası, rengarenk balıklar ve ilgi çekici batıklar ile dalıcıların gözdesi. Zaten kendisine “su altı Hollywood’u” dendiği dedikodusu da kulağımıza geldi. Dalmak istemeyenler için ise önerimiz Paradise Island’da bulunan dev Atlantis akvaryumundaki canlıları izlemek. Su aktivitelerinin yanında pek çok golf ve tenis sahası da bulunuyor.

Alışveriş ve gece hayatı noktasında da gelişmiş bir şehir olduğu için pek çok seçenek sunuyor turistlere. Straw markets yani sepetçiler çarşısında hasır ve el işi ürünler, çantalar, batik giysiler bulunuyor. Gece ise barlara veya restoranlara giderek Afrika müziklerinden Bahamalar’ın geleneksel müziğine ve Blues’a kadar pek çok ezgiye kulak verebilirsiniz. Geceleri en işlek mekanlar ise Atlantis Casino, Aura, Oasis Lounge, Fluid Lounge and Night Club.

Bimini

bimini 1

Bir diğer takımada bölgesi. Ernest Hemingway’in hayatının birkaç yılını burada geçirmiş. Yapılacak farklı bir şey olmasa da dalma ve şnorkelle yüzme anlamında size eşsiz bir tecrübe yaşatıyor. Sayısız gemi enkazı, mercan resifleri, köpek balıkları ve yunuslar ile hayli zengin bir yer altı dünyasına sahip. Tabii sığ sulara sahip parıltılı sahillerinde keyif de yapabilirsiniz.

Bahamalar’da Ne Yapmalı?

bahama kopek baligi

Yapmadan dönmemeniz gereken şey kesinlikle turkuaz mavisi sulara kendinizi bırakmak. Bunun yanında zengin yer altı dünyasında biraz olsun kendinizi kaybetmek için dalış ve denizaltı yürüyüşü yapabilir, bot turuna katılabilir ve yunuslarla yüzebilirsiniz. Bahamalar deyince akla berrak denizi geldiğinden denizin tadını doyasıya çıkarın.

Bahamalar’ın Eşsiz Sahilleri

bahamalar

Adalar ülkesi olunca ne tarafa dönseniz bir kumsal, bir sahil, bir deniz görmeniz sürpriz olmayacak tabii. Gidilebilecek en güzel plajlar arasında dev Atlantis akvaryumu ile Paradise Island, mercan resifleri tarafından korunan durgun suları ile The Abacos, en büyük adası Andros Island, safir mavisi deniziyle The Exumas, pembe tonunda kumsalıyla Eleuthera & Harbour Island, beyaz ve toz pembe kumsalı ve turkuaz rengi deniziyle Long Island, kristal parıltısında deniziyle San Salvador Island ve sekiz mil uzunluğundaki pembe kumsalıyla Cat Island bulunuyor.

İşinize Yarayacak Notlar

  • Bahamalar’ın para birimi Bahama doları, fakat Amerikan doları ya da Euro da kabul ediliyor.
  • Saat olarak Bahamalar, Türkiye’den 7 saat geridedir.
  • Haziran ve Eylül arası hem en sıcak olduğu hem de en fazla yağış aldığı aylardır. Kış ayları da serin geçer. En ideal dönem Nisan – Haziran arası olabilir.
  • Aralık ve Ocak aylarında Calypso müziği festivali düzenleniyor. Belki plan yaparken göz önünde bulundurmak istersiniz.

Bahamalar; el değmemiş koy ve kumsalları, ipeksi ve berrak denizi, pembe ve beyaz kumsalları, rengarenk ve zengin deniz canlıları, mercan resifleri ile huzurun ve romantizmin adresi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.