Nepal Nerede?

Yurtdışına yönelik gezi planı yapan kişilerin listesinde kesinlikle bulunması gereken ülkelerden birisi Nepal’dir. Kültürel geçmişine yıllar boyunca sahip çıkan bu ülkede görülmesi gereken çok farklı noktalar bulunmaktadır. Araştırmalar sonucunda görüyoruz ki ülke oldukça fakir bir durumdadır. Ama buna rağmen halkın turistlere olan sevecenliği ve olumlu tavırları, bu ülkeyi oldukça sempatik kılmıştır.

Ülkemizden vize uygulaması olmadan Nepal’e gidebilirsiniz. Peki  Nepal nerede ? Everest Dağı’nın bulunduğu konumda yer alan Nepal’de gündüzler ayrı geceler ise ayrı bir güzelliğe sahiptir. Türkiye’den yapılacak seyahatler hergün gerçekleşmektedir. Hava yolu kullanılarak yapılacak olan bu seyahatler, 7 saatlik bir süreyi kaplamaktadır. Yolculuğunuz ise Türk Hava Yolları güvencesiyle gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra Nepal’e ulaşmak Katar üzerinden yapılabilecek aktarmalarla da mümkün olmaktadır. Ülkeye hava yolu ile ulaşıldığı anda uçak Nepal’in başkendi Katmandu’ya iniş yapacaktır. Katmandu ülkenin hem en gelişmiş hem de en büyük şehri durumundadır. Bu şehirde ülkenin kültürel yapısını daha iyi görebileceksiniz. Gezilebilecek noktalara baktığımız zaman kişilerin öncelikli olarak Bodnath Stupa’yı görmesi gerekmektedir. Ayrıca Kopan Manastırı, Pullahari Manastırı, Kaiser Kütüphanesi ve Sankhu Kasabası görülmesi gereken diğer yerlerden bazısıdır. Ülkeye yapılacak olan ziyaretlerde dönemlerin doğru seçilmesi gerekmektedir. Öyle ki Nepal’e olan en uygun seyahat zamanlar nisan, mart, ekim ve kasım aylarında mümkündür. Çünkü bu dönemlerde sıcaklığın ve yağışların çok olmamasından dolayı seyahatleriniz hüsrana uğramaz. Ucuz bir ülke olmasından dolayı yemekler çok ekonomik bir şekilde alınmaktadır. Ama yemeklerin alındığı noktaya dikkat etmekte fayda var. Uygunsuz sağlık koşullarında yapılan yemeklerle birlikte sağlığınızda bozulmalar meydana gelebilir. Turistlerin ise en dikkat etmesi gereken şey alışverişlerdir. Yaptığınız alışverişlerde pazarlık etmeniz, sizlerin faydasına olacak ve her şeyi değerinde almanıza sebep olacaktır.

Summary
Yazı
Nepal Nerede?
Açıklama
Yurtdışına yönelik gezi planı yapan kişilerin listesinde kesinlikle bulunması gereken ülkelerden birisi Nepal’dir. Kültürel geçmişine yıllar boyunca sahip çıkan bu ülkede görülmesi gereken çok farklı noktalar bulunmaktadır.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.