Nedir

Türkiye’den vizesiz seyahat edilebilen ülkelere her gün bir yenisi daha eklenirken, keşfedilecek coğrafyalar bir bir çoğalırken, seyahat severlerin imdadına yepyeni, dopdolu ve bir o kadar faydalı bir proje yetişiyor: Vizesizgeziyorum.com!

“96 ülke, 1 insan” sloganıyla yayın hayatına başlayan bu proje, Türkiye’den vize istemeyen tüm ülkelere ait merak ettiğiniz her şey mevcut. Nasıl gidilir, nerede kalınır, nerede ne yenir, nereden alışveriş yapılır ve daha birçok detayı bir arada bulabileceğiniz sitede, aynı zamanda ülkelere ait ilham verici tanıtım videoları da yer alıyor. Gezilen her ülke ile ilgili yazılan blog yazıları ise projenin  ilgiyle takip edilmesini sağlayacak en önemli kısım.

Vizesiz Geziyorum, Engelsiz Öğreniyorum

Projenin bir diğer dikkat çekici tarafı ise sitede yer alan her içeriğin, görme engelli takipçiler için seslendirilmiş olması. “Seyahat engel tanımazsa, seyahat edilecek yerler hakkında bilgi edinmek de engel tanımaz”  mottosuyla hareket eden bu proje, içindeki gezgin ruhunu ortaya çıkarmak isteyen herkese hitap ediyor.

Hedef İnteraktif Bir Seyahat Komünü Oluşturmak

Projenin gezgini ve kurucusu olarak, daha önce Avrupa Birliği  Gençlik Projeleri kapsamında gezdiğim 13 ülke sonrası ruhumun derinliklerinde gezmenin bana enerji verdiğini anladıktan sonra bu projeyle kendi seyahat tecrübelerimi, ekonomik seyahat etmek ya da  vize sınırlaması olmadan yeni yerler keşfetmek isteyen diğer gezginlerle paylaşma fikriyle hayat geçirdiğim fakat daha sonra projenin kendi kendini derinleştirerek farklı bir boyuta geçtiğini söyleyebilirim. Bu proje ile birlikte interaktif bir birlik oluşturularak elde edilen gelirle, seyahat edilen ülkelerde ihtiyaç sahibi ailelere, çocuklara ya da toplum yararını gözeten farklı gereksinimlere fayda sağlanabileceğimi öngörüyorum ve bununla beraber Indiegogo’da yer alan bağış sistemiyle bu projeye gönül veren insanlardan destek bekliyorum.

Hayallerini gerçekleştirmek için atmak gereken tek bir adım var, ne duruyorsun dünya seni bekliyor!

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.