Afrika’ya Gitmek İçin Neden Çok

Söz konusu gezilen ülke listemize yenilerini eklemek olunca kolay kolay elimizdekiyle yetinmiyor hep daha fazlasını istiyoruz. Hakkımız da var; ne kadar farklılık o kadar perspektif demek hayatta. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız Afrika’yı keşif zamanı gelmiş demektir. Kültürüyle, doğasıyla, tarihiyle bambaşka bir coğrafya Afrika. Kıtada bulunan çoğu ülkenin yıllarca sömürge kalmış olması bile bu ruhu öldürememiş. Bize sorarsanız, bir dahaki tatil planınızı Afrika semalarına yapma zamanı çoktan geldi. Hiç durmayın, Afrika’ya gitmek için neden çok! O, kollarını açmış sizi bekliyor!

 

Doğaya Dair Her Şey Afrika’da

1

 

Kendinizi rüyada zannetmenize neden olacak yemyeşil alanlar, uçsuz bucaksız çöller, göller, şelaleler, hatta belki de okyanusta yüzme keyfi. Uzun lafın kısası dünyanın üçüncü büyük kıtası olan Afrika demek, doğa demek. Yeryüzünün cennet topraklarındaki çoğu ülke doğaya sarılmış durumda. Topraklara yaptığınız gezide özünüzü bulacağınıza, hayatın güzelliğini keşfedeceğinize emin olabilirsiniz.

 

Bambaşka Bir Kültür

2Bunu keşfetmek için kahin olmaya gerek yok. Afrika’nın kendine özgü bir kültürü, insanlarının bir duruşu var. Bunda elbette ki doğal yaşamın katkısı büyük. Afrika’daki pek çok kabilenin kendine özgü, yitirmedikleri kuralları bu kültürü besliyor. Örneğin Afrika’daki bir kabile içlerinden biri bir hata yaptığında toplanıp hata yapanın ne kadar önemli bir insan olduğunu ve o zamana kadar yaptığı iyilikleri ona anlatıp kendini değerli hissetmesini sağlıyorlar. Sadece bu kültür ögelerini keşfetmek için bile Afrika yoluna düşmeye değer!

 

Müzik ve Dans

“Müzik ruhun gıdasıdır.” sözünün hakkını fazlasıyla veren topraklar Afrika toprakları. Üstelik Afrika’da müzik yapmak için profesyonel bir müzik aletine ihtiyaç yok. Afrika insanları her zaman, müzik yapmanın ve dertlerini, sevinçlerini müzikle anlatmanın bir yolunu buluyor. Gittiğiniz ülkenin havalimanına indiğiniz andan itibaren ne demek istediğimizi duymasanız bile hissedeceksiniz. Müziğin olduğu yerde dans olmazsa olmaz elbette ama dans Afrika için eğlencenin çok ötesinde. Dans onlar için bir yaşam biçimi.

 

Belgesel Hayvanlarını Görme Şansı

4Afrika, vahşi hayvanlar ve doğa hakkında bildiklerinizin belgeselden ibaret kalmasını engellemeye hazır. Afrika’nın birçok ülkesinde bulunan doğa parkları sayesinde pek çok vahşi hayvanı habitatında gözlemlemeniz mümkün. Kendinizi bambaşka bir diyarda hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Büyülenmeye hazır olun!

Summary
Yazı
Afrika’ya Gitmek İçin Neden Çok
Açıklama
Kültürüyle, doğasıyla, tarihiyle bambaşka bir coğrafya Afrika. Bize sorarsanız, bir dahaki tatil planınızı Afrika semalarına yapma zamanı çoktan geldi. Hiç durmayın, Afrika’ya gitmek için neden çok!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.