Beyrut’un En İyi 5 Restoranı

Bazı ülkeler vardır ki pek çok kültürü bir araya getirir, ortaya mükemmel bir sentez çıkarır. İşte, Doğu Akdeniz’in kıyısında bulunan Lübnan da bu ülkelere verilebilecek en güzel örneklerden biri. Akdeniz, Orta Doğu ve Arap kültürünü topraklarında buluşturan Lübnan’ı sevmemek ve gezerken keyif almamak ne mümkün? Tabii Lübnan’ı pamuklara sarmamızın bir başka nedeni daha var; mutfağı… Buyurun şimdi Lübnan’ın başkenti ve Orta Doğu’nun Paris’i Beyrut’a doğru uzanalım ve Lübnan Mutfağı’nı en güzel şekilde deneyimleyebileceğiniz 5 restoranı inceleyelim.

 

Karam

brochette et boulgourGizemli dekorasyonuyla farklı bir çekim gücü olan bu restorana adım attığınız ilk saniyeden itibaren hayran kalabilirsiniz. Lübnan Mutfağı’nın olmazsa olmazı olan meze türlerinin pek çoğu Karam’da sizi bekliyor olacak. Restoranın en ilgi çeken yemeği ise kebaplar. “Hangi kebabı yemeliyim?” diye soracak olursanız bu zor bir soru. Siz en iyisi mi karışık bir kebap tabağı söyleyin ve bu mükemmel lezzetlerin keyfini çıkarın. Karam, uygun fiyatlarla, güzel bir öğle ya da akşam yemeği yemeniz için gayet ideal bir restoran.

Downtown, Souk Bazerkane Caddesi, The Atrium Binası, Beyrut

 

Al Mandaloun Sur Mer

Denize kıyısı bulunduğundan Lübnan’da deniz ürünleri de oldukça fazla tüketilmekte. Size de yemeden dönmemenizi öneririz. Hatta bu tatları bir de mükemmel bir manzara eşliğinde deneyimleseniz ne güzel olur, değil mi? Al Mandaloun Su Mer tam bunun için var olan bir restoran. Lüks, konforlu ve harika manzaraya sahip olan bu noktada, yerel şarap eşliğinde unutulmaz bir akşam yemeği yemeniz işten bile değil. Bu arada restoranda sigara içilmediğini hemen belirtelim.

Downtown, Biel, Beyrut

 

Al Balad

“Şehirden fazla uzaklaşmayayım, merkezi bir konumda güzel bir yemek yiyeyim.” diyorsanız adresiniz belli; Al Balad. Geleneksel lezzetlerin iştah açıcı sunumlarla buluştuğu bu restoranda bir lezzeti seçmeniz zor olacak, şimdiden söyleyelim. Biz özellikle kibbeh yani içli köfteyi bir de burada denemenizi öneririz. Ortalama bir bütçeyle doyurucu ve keyifli bir öğün geçireceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca restoranın samimi ve ışıl ışıl ambiyansı da sizi kendine hayran bırakacak.

Headquater Sahel Alma, Nejmeh Meydanı, Beyrut

 

Leila

Otantik dekorasyonu sayesinde Beyrut’ta olduğunuzu iliklerinize kadar hissedebileceğiniz, yemek yerken bile şehri keşfedebileceğiniz Leila, şehirde mutlaka uğramanız gereken bir restoran. Birbirinden lezzetli yemekler arasında denemeniz gerekenlerin en başında ise babaganuş geliyor. Restoranda sigara da içilebiliyor hatta gelenler yemekten sonra nargilenin tadına da bakabiliyorlar.

Verdun Caddesi, Ain El Tine, Beyrut

 

Al Falamanki

Nostaljik müziklerin çalındığı Al Falamanki’de huzur dolu bir öğünün çok zor olmadığını keşfedeceksiniz. Ağaçlarla çevrili bir bahçesi bulunan restoranda meşhur Lübnan lezzetlerinin yanında güler yüzlü bir servis de sizi bekliyor. Şehrin seçkin adreslerinden olan bu restoran, ailenizle güzel bir akşam yemeği yemeniz için oldukça uygun. Vejeteryanlar için de geniş bir menü sunun Al Falamanki’nin sabah kahvaltısı da verdiğini belirtelim.

Damascus Yolu, Sodeco, Beyrut

Summary
Yazı
Beyrut’un En İyi 5 Restoranı
Açıklama
Lübnan’ı sevmemek ve gezerken keyif almamak ne mümkün? Tabii Lübnan’ı pamuklara sarmamızın bir başka nedeni daha var; mutfağı… Buyurun şimdi Lübnan’ın başkenti ve Orta Doğu’nun Paris’i Beyrut’a doğru uzanalım ve Lübnan Mutfağı’nı en güzel şekilde deneyimleyebileceğiniz 5 restoranı inceleyelim.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.