Kenya’nın Başkenti Nairobi

Birçok farklı kültürü bir arada barındıran kıtaların başında Afrika belki de ilk sıralarda yer almaktadır. O ülkelerden birisi hepinizin adını duyduğu Kenya’dır. Afrika kıtasında yer alan diğer ülkelere göre daha gelişmiş bir özelliğe sahip olan Kenya, gelişmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır. Ülke sınırları içerisinde yer alan farklı etnik kökenli insanlardan dolayı birçok farklı kültür bu ülke sınırları içerisinde sorunsuz bir şekilde yaşayabilmektedir.

Olağanüstü konuları işleyen filmlerde sıkça gördüğümüz dinazor ve timsahlar, bu ülke sınırları içerisinde uzun süreler yaşamıştır. Bu durumun kanıtlayıcısı olarak bulunan fosilleri gösterebiliriz. Ayrıca ülkeye yönelik araştırmaların artmasıyla beraber çok eski insan kalıntılarına da bu ülke de rastlanmıştır. Avrupa’nın sömürge arayışları sırasında yara alan ülke, ilk olarak Portekiz sömürgesine girmiştir. Yıllar boyunca sömürge olarak kullanılan ülke 1960’lı yıllarda yaptığı mücadelelerin sonucu 1963 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir.

Bu ülkeye gitmek ve tarihi, doğayı,vahşi yaşantıyı bir arada görmeniz oldukça kolaydır. Ülkemizden yapılan ziyaretlerde vize uygulaması kaldırılmştır. Bu sayede kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. Ülkemizden yapılan uçak seyahatleri, haftanın Çarşamba günü hariç diğer tüm günlerde seferleri bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 7 saatlik bir yolculuğun ardından ülkeye ulaşabileceksiniz. Tatilleriniz sırasında deniz sizin için olmazsa olmazlardan birisi ise ülke sınırları içerisinde yer alan Ukanda şehri, tüm beklentilerinizi karşılayabilecek bir güzelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra kesin görmeniz gereken noktalardan birisi Kenya başkenti Nairobi’dir. Başkente ulaşmanızın ardından ülkenin yöresel lezzetleri arasında yer alan çay ve kahveyi kesinlikle denemeniz gerekmektedir. Yiyecek konularında ise ülkede birçok farklı mutfak tarzı bulunmaktadır ve dünya genelindeki birçok ülkeye ait yöresel lezzetleri burada bulabilirsiniz. Konaklamalarınız sırasında ise başkentte başvurabileceğiniz oteller ekonomik yönden biraz pahalı olacaktır.

Summary
Yazı
Kenya'nın Başkenti Nairobi
Açıklama
Birçok farklı kültürü bir arada barındıran kıtaların başında Afrika belki de ilk sıralarda yer almaktadır. O ülkelerden birisi hepinizin adını duyduğu Kenya’dır.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.