Japonya’nın En İlginç 5 Oteli

Tarihi, doğal güzellikleri, mimarisi, mutfağı, teknolojik gelişmeleri ve sıra dışı kültürüyle adından sıkça söz ettiğimiz bir Uzak Doğu ülkesi Japonya. Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birine sahip olmasının yanında Japonya, dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri. İtiraf etmek gerekirse “Ben Japonya’ya gitmek istemiyorum.” diyen birine henüz rastlamadık. Peki, gitmek için fırsat kolladığımız, gezi listemizde bulunan bu ilginç ülkeye gittiğinizde nerede konaklayacaksınız? Konaklama seçenekleri hakkında araştırma yaparken şaşırmayın, biz şimdiden söyleyelim; Japonya’nın kendisi kadar konaklama seçenekleri de alışılmışın dışında! İşte, Japonya’da bulunan 5 ilginç otel!

 

Book and Bed Tokyo

Kitapların kokusunu bir kenara bırakın, varlığı bile huzur vermeye yetiyor. Kitap kurtları için mükemmel bir konaklama seçeneği olan Book and Bed Tokyo, çok uzun zaman önce değil, 2015 yılı Eylül ayında kapılarını misafirlerine açmış. Bir kitapçı konseptine sahip otelin konaklama kontenjanı 30 yatak ile sınırlı. 1700’ü aşkın İngilizce ve Japonca kitabın bulunduğu Book and Bed Tokyo’nun odaları kitap rafları arasındaki ranzalar. Ortak alanda oturup tüm gün kitap okunabilecek otelin restoranının bulunmaması bir dezavantaj sayılabilir ama merkezi konumundan dolayı pek çok restorana yürüyerek ulaşmak mümkün.

171-0021 Tokyo Prefecture, Toshima-ku Ikebukuro, 1-17-7, Lumiere Buld., 7F, Tokyo

 

Hotel Blanc Chapel Christmas

Yılbaşı ruhunun her daim korunduğu bir otelde mutlu olacağınızı düşünüyorsanız tercihinizi Hotel Blanc Chapel Christmas’tan yana kullanabilirsiniz. Dört bir yanın yılbaşı süsleriyle bürünmüş olduğu bu otele çocuğunuzla gitmeyi planlıyorsanız maalesef buna imkan olmadığını söylemek zorundayız çünkü Hotel Blanc Chapel Christmas, sadece yetişkinlerin konaklayabileceği bir otel seçeneği. Ayrıca oteldeki tüm odaların çift kişilik olduğunu da belirtelim. Otomobillerin park edebilmesi için özel bir otoparkın bulunduğu otelde gecelik de saatlik de konaklamanız mümkün.

592-8333, Sakai, Nishi-ku Hamadera-Ishizucho-Nishi 1-1-3, Osaka

 

Nine Hours Kyoto

Teknolojik gelişmelerle özellikle de robotlarla arası iyi olan bir ülkeye gidip de o ambiyansı içinize çekmek isteyebilirsiniz. Uzay Çağı’nda yaşadığınızı size sonuna kadar hissettirecek seçenek hiç kuşkusuz ki Nine Hours Kyoto. Otelin içerisinde bulunan 125 oda da “kapsül oda” olarak geçiyor ve odalarda yataktan başka hiçbir şey yok, hatta yüreyecek alanınız bile bu tarz odalarda bulunmuyor. Kadınların ve erkeklerin ayrı katlarda konakladığı otelde giyecek elbiseleriniz ve terlikleriniz bile otel yönetimi tarafından veriliyor. Odalarda bavulunuzu koyabileceğiniz bir yer bulunmadığından resepsiyon görevlisi bavullarınızı özel bir alana koyuyor. Banyo ve tuvaletin diğer misafirlerle ortak kullanıldığı Nine Hours Kyoto içerisinde sigara içmek ise kesinlikle yasak.

600-8031, Shimogyo-ku Teramachidori Shijokudaru Teianmaenocho 588, Kyoto

 

Keio Plaza Hotel Tokyo

Hello Kitty hayranlarının pek çok otel seçeneği arasında kendilerini kaybetmelerine gerek yok çünkü nerede kalacakları gayet açık; Keio Plaza Hotel Tokyo. Duvarlardan masalara, nevresim takımlarından süs oyuncaklara otelde bulunan konsept odadaki her şey Hello Kitty! Masallardan kopma bir konaklama deneyimi sunan otelde fitness salonu, yüzme havuzu hatta karaoke salonu bile bulunuyor. Başkent Tokyo’nun manzarasını panoramik olarak izleyebileceğiniz bu otelin oda sayısı diğer ilginç alternatiflere göre daha fazla fakat her oda Hello Kitty konseptli değil. Keio Plaza Otel’de toplam 1438 oda bulunuyor.

160-8330, Tokyo Prefecture, Shinjuku-ku, Nishishinjuku 2-2-1, Tokyo

 

Dorms Inn Akihabara

Eğer hem Japon kültürünü yaşamak hem de modern ve teknolojik bir şekilde tatilinizi geçirmek istiyorsanız seçiminizi Dorms Inn Akihabara’dan yana kullanabilirsiniz. Küçük bir karaoke bar’a girdiğinizi düşündürecek dış mimarisiyle daha ilk andan kalbinizi çalacak olan bu otelin batılı odalarının yanında açık alanda ve geleneksel olarak dizayn edilmiş, erkeklere ve kadınlara özel, duş alanları bulunuyor. Tokyo genelindeki aynı kalitedeki çoğu otelden daha iyi bir hizmet sunan Dorms Inn Akihabara’nın ise toplamda 107 odası bulunuyor.

101-0021 Tokyo Prefecture, Chiyoda-ku Sotokanda 4-12-5, Tokyo

Summary
Yazı
Japonya’nın En İlginç 5 Oteli
Açıklama
Japonya konaklama seçenekleri hakkında araştırma yaparken şaşırmayın, biz şimdiden söyleyelim; Japonya’nın kendisi kadar konaklama seçenekleri de alışılmışın dışında! İşte, Japonya’da bulunan 5 ilginç otel!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.