Jamaika

1962 yılında bağımsızlığını ilan ederek İngilizlerin baskısı altından çıkmıştır. Özgürlüğüne kavuşan ada devleti müziği el üstünde tutarak gereken tüm önemi vermişledir. Bu yüzden müziğin başkenti olarak da bilinen bu ada devletin de mutsuz olmak gibi bir ihtimal dahi yoktur. Raggae , ska, dub, mento gibi bilinen tüm müzik türleri Jamaika denildiğinde akla gelir. Orta Amerika ülkesi olan ulaşım için belli bir süre gerektiren fakat ulaştığınızda ayrılmak istemeyeceğiniz doğal güzelliklerin ve bir çok ilginizi çekebilecek farklı düzenlerle karşı karşıya kalacaksınız. Tatil sürenizi bu sebepten dolayı uzun tutmanızda fayda var. Uzun bir yolculuğun ardından huzuru bularak dinlenmenin ve gezmenin tadını çıkaracaksınız. Tek sefer de direkt gidiş bulmayacak aktarmalı seferlerle ada devletine ulaşımınızı sağlayacaksınız.

Ülkenin başkenti olan Kingston ‘ u gezebilmek için en uygun mekanlardan biri olup liste başına yazabilirsiniz. En büyük limanlara sahip olurken ticaretin merkezi haline gelmiştir. Doğanın harika atmosferinde deniz, kum ,güneş üçlüsünü yakalayacaksınız. Damak zevkinize uygun lezzeti bulabileceğinize inanarak değişik yiyeceklerin tadını deneyeceksiniz. Et ve deniz ürünleri ile farklı tatlar deneyecek pirinç ve mısırında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.Tropik iklimin sunduğu tropikal meyvelerinde tadına bakacak yeni tatlar keşfetmenin verdiği mutluluğu yaşayacaksınız.Eğlencelere katılmak için bilet almanıza gerek yok. Sokak aralarında ya da caddelerde duyduğunuz müzikler sizi büyüleyici etkisine hapsederek her an keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır.

Jamaika tatilinizi yapmak istiyor ve bir an önce ulaşmak istiyorsanız araştırmanızı sağlam bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle mayıs ve ekim ayları arasında bölgede yağmur hakim olabilir. Yağmurlu havaları tercih etmiyorsanız yaptığınız planı kontrol ederek kendinizden emin bir şekilde yola koyulabilirsiniz. Konaklamanız için bir çok uygun mekan bulabilecek konforunuzu en yüksek seviye de tutacaksınız.

Summary
Yazı
Jamaika
Açıklama
1962 yılında bağımsızlığını ilan ederek İngilizlerin baskısı altından çıkmıştır. Özgürlüğüne kavuşan ada devleti müziği el üstünde tutarak gereken tüm önemi vermişledir.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.