Gezi ve tatil söz konusu olduğunda gezilecek yerlerin, yenecek yemeklerin, alınacak şeylerin ve konaklanacak mekanların araştırılması kadar ulaşım seçeneklerinin de bilinmesi hayati önem taşır.

Hangi ülkeye hatta hangi şehre gitmek istediğinizi karar verdiniz ama o şehirde kaç tane havalimanı var, hangi havalimanıyla başka hangi şehirlere aktarma yapabilirsiniz, havalimanlarından şehir merkezine nasıl gidilir, hangi ulaşım araçları daha hızlı ya da daha ekonomiktir gibi konuları yazılarımızda bulabilirsiniz.

Yurt dışı seyahatinde hem zaman hem de bütçe kontrolü en önemli şeydir. Az harcamayla ne kadar çok yeri gezseniz ve gitmek istediğiniz yerlere ne kadar kısa sürede ulaşsanız o kadar iyidir. Büyük heyecanla havalimanından inip oraya mı buraya mı gitsem diye bakınmak, gezinin ilk gününde sizi sarartıp soldurabilir.

Havalimanlarından farklı şehirlere ve şehir merkezlerine sizi götürecek olan yollar ve ulaşım aracı seçenekleri her gezgin ruhun belki de ilk olarak bilmesi gereken konudur. Bir şehirde birden fazla havalimanı varsa hangisini tercih etmeli, konaklayacağınız yere hangisi daha yakın, aktarma yapılan havalimanları hangileridir gibi bilgilerin hepsi burada!