Hafta sonu Tatili

Yoğun bir çalışma temposu zaman zaman insanları ufak kaçamaklara yöneltmektedir. Ülke içerisinde farklı noktalara yapılan seyahatler, kısa süreli yurtdışı seçenekleri ya da bunların dışında bulundukları konumda sadece dinlenmeyle geçirebilecek mekanlar insanlarımızın tercih ettiği noktalardır. Eğer bunaldığınız şeylerden kaçmak ve farklı noktaları gezmek istiyorsanız hafta sonu tatili hem beden hem de ruh sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır. Daha önceleri yurtdışı seyahatlerinde uygulanan vize uygulamalarından dolayı, birçok vatandaşımız ülke sınırları içerisinden çıkmak istememekteydi. Artık birçok ülkeyle olan gelişmelerimiz sonucunda vize uygulaması kaldırılmış durumdadır. Bu sayede kısa süreli tatillerde artık yurtdışı tercihleri artmaktadır.

haftasonu-vizesiz-ulkeler

Vizesiz bir şekilde yapabileceğiniz seyahatlerde birçok alternatif sizleri beklemektedir. Bunlardan birincisi Gürcistan-Batum’dur.  Batum’a yapacağınız seyahatleriniz sırasında sizlerden pasaport zorunluluğu da aranmamakadır. Bu sadece Türk vatandaşlarına yönelik bir uygulamadır. Batum’a giriş yapmanızla beraber Sovyet eserleri sizleri karşılayacaktır. Bunun yanı sıra Karadeniz İklimi’nin izlerini göreceğiniz şehirde temiz havayı ve yeşilin tonlarını da bulabileceksiniz.

Vize uygulamasını kaldıran ülkelerden diğeri de Bakü- Azerbaycan’dır. Estetik bir şehir yapısına sahip olan Bakü, Hazar’ın kıyısında yer almaktadır. Kardeş ülke olarak adlandırdığımız Azerbaycan, ihtişamlı görünüşüyle bizleri kabul etmektedir. Azerbaycan’ın yanı sıra vizesiz bir şekilde girebileceğimiz diğer ülke ise Bosna Hersek – Saraybosna’dır. Saraybosna’ya girmenizin ardından adeta ülkemizden parçaları görebilecek ve yıllar önceki ülkemizi görebileceksiniz. Adeta iki bölüme ayrılmış olan bu şehrin bir bölümünde savaş dönemlerinin izini görürken diğer bölümde ise modern bir hayatı görebileceksiniz. Bu şehre yönelik yapılan geziler sırasında çok ucuz ücretlerle alabileceğiniz börekler, Saraybosna gezinizi daha keyifli bir hale getirecektir.

 

Summary
Yazı
Hafta sonu Tatili
Açıklama
Yoğun bir çalışma temposu zaman zaman insanları ufak kaçamaklara yöneltmektedir. Ülke içerisinde farklı noktalara yapılan seyahatler, kısa süreli yurtdışı seçenekleri ya da bunların dışında bulundukları konumda sadece dinlenmeyle geçirebilecek mekanlar insanlarımızın tercih ettiği noktalardır.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.