Her valiz hazırlığında bambaşka bir heyecan duyduğum, uçak sağ olsun, sayesinde daha önce hiç bilmediğim havalara girdiğim, yemeğinden sokaklarına, kültüründen insanlarına her şeyin tadını doya doya çıkardığım güzel ülkelere dair gezi yazılarımla işte geldim, karşınızdayım.

Elbette benim de bir ülkeye gitmeden önce okuduğum gezi yazıları, karıştırdığım bloglar, takip ettiğim gezginler var. Hem gezmeyi hem yazmayı hem de yazılanlardan kendime pay çıkarıp, bir ülkeyi gezmediğim halde bir gezi yazısını nasıl keyifle okumak istediğimi her şeyden önce kendimden bildiğimden, gezdiğim ülkelerle ilgili yazıları önce kendime sonra da size beğendirme kaygısıyla yazdığımı belirtmeliyim.

En çok turist çeken ülkelerden sevgili yuvarlak dünyamızın kuzeyinde, güneyinde, doğusunda, batısında, kıyısında, köşesinde yer alan vizesiz ülkelere kadar her yer kendine özgü havasıyla başımı döndürüyor. Gezmek ne kadar baş döndürücü bir deneyim olsa da zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için çoğu zaman planlı programlı gitmekte fayda var.

Hangi ülkede nereler gezilir, tarihi yerler, doğal güzellikler, alışveriş durakları, yerel yemeklerin sunulduğu restoranlar, kafeler, gece hayatının tüm renkleriyle yaşandığı barlar ve gece kulüpleri gibi bilgilerin yanında hangi ülkede ulaşım en kolay nasıl sağlanır, bilmeniz gereken püf noktaları nelerdir, karşınıza çıkabilecek sürprizler neler gibi konular da yazılarımda yer alıyor.

Dünyada turizm ne kadar önemliyse benim dünyamda da fazlasıyla önemli ve keyifli. Madem öyle, nerelerin altını üstünü getirmişim, karıştırmaya başlayabilirsiniz!