Filipinler Nerede?

İspanyol sömürgelerinden birisi olan Filipinler, yıllar süren koloni ve sömürü olma durumundan 2. Dünya Savaşı’yla birlikte kurtulmuştur. Bunun ardından gelişimine ağırlık veren ülke, şuan için nüfusu en fazla gelişen ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Doğal güzellikleri ve denizinde yer alan mavinin tonlarıyla ön plana çıkan Filipinler  Güneydoğu Asya’da yer almaktadır.

filipinler-nerede

 

Son yıllarda yapılan ülkeler arası anlaşmaların sonucu olarak Türkiye’den Filipinler’e gitmek isteyen kişilerden vize zorunluluğu kaldırılmıştır. Bu sayede artık daha fazla insanımızın gittiği Filipinler’e Türk Hava Yolları güvencesi ile 15 saatlik bir yolculuk sonucunda ulaşabileceksiniz. Ülkemizde yapılan uçuşlar haftanın üç günü yani Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılmaktadır.

Doğal güzellikleriyle sizlere kollarını açan Filipinler’de ilk uğramanız gereken nokta başkent Manila’dır. Filipinler’in bilinmesindeki diğer sebeplerden birisi de dünya genelinde kıtı şeridi en uzun olan ülkeler sıralamasında beşinci sırada yer almasıdır. Bu denli bir denize kıyısının olmasından faydalanmak isteyen, denizin mavi tonunu en güzel görüntüsüne ulaşmak plajlardaki eğlencelere katılmak isteyen kişilerin yolu ise Boracay’dan geçmektedir.

filipinler-gece-hayati

Doğal güzelliklerinin yanı sıra bu ülkede gezebileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Bunların başlıcaları;

  • Metropolitian Museum of Art
  • Paco Park, Binondo Church
  • Rizal Park

Başkent Minala’da yer alan bu noktalar, birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu ülkeye olan seyahatlerinizden önce bilmeniz gereken bazı özel durumlar vardır. Öncelikle seyahat süreniz 21 gün süre ile sınırlıdır. Ayrıca ülkenin deprem kuşağında yer almasından dolayı gün içerisinde küçük çapta 20 adet deprem yaşamanız mümkündür. Ayrıca bazı yırtıcı hayvanlarla karşılaşma ihtimaliniz bu ülke içerisinde mümkündür.

Summary
Yazı
Filipinler Nerede?
Açıklama
Doğal güzellikleri ve denizinde yer alan mavinin tonlarıyla ön plana çıkan Filipinler Güneydoğu Asya’da yer almaktadır.
Yazar
Etiketler

“Filipinler Nerede?” için bir cevap

  1. sadık yüzen diyor ki:

    harika bir arkadaşla tanıştım çok sevimli ve riyasız olduğu konuşmalrından anlaşılıyor…kısmet olursa en kısa zamanda gitmeyi düşünüyorum….zaten bu ülke insanı dürüstlükleriyle tanınmış…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.