Fiji’ye Gitmek İçin 5 Neden

Rüyalarımızı süsleyen ülke, Okyanusya’nın değerli incisi Fiji… Her fotoğrafına baktığımızda bavulu kaptığı gibi gidesi gelir insanın. Fiji’nin bize uzak olduğu doğru ama dünya gezmek için. Fiji’nin suçu ne, bize uzak olması mı? Bunu kabul edemeyiz. Biz en iyisi mi planları yapalım, yolculuğumuz Fiji’ye olsun. İşte, hayallerin ada ülkesi Fiji’ye gitmek için 5 neden!

 

Çünkü Uzaklaşmak İsteyenlere Bire Bir

Eğer kendinize “Biraz uzaklaşsam iyi olacak.” diye reçete yazanlardansanız hadi Fiji’ye gitmek için hazırlanın. Fiji bambaşka bir dünya. 322 adasının 106’sı ıssız olan Fiji’de kendinizi bulmanız işten bile değil. Aklınızdaki tüm sorunlardan uzaklaşacağınızın garantisini uçak biletinizi ayırttığınız anda alıyorsunuz zaten.

 

Çünkü Doğa Fiji’de Bir Başka Güzel

tropical-beach-1370930-640x480

Fiji’nin başlıca gelir kaynağı turizm ve inanın bize, Fiji’ye giden bu kadar insan yanılıyor olamaz. Masmavi sıcacık denizi, irili ufaklı adaları ve yemyeşil doğasıyla Fiji’yi sevmemek mümkün değil. Bembeyaz kumlarda güneşlenirken daha önce gitmediğinize üzülebilirsiniz bile, bizden söylemesi. Üstelik geçmişte ülkede yaşanan bazı sorunlar nedeniyle tatiliniz, türev ada ülkelerinden daha az maliyete bile gelebilir. Bu da bir avantaj tabii ki.

 

 

Çünkü Okyanusya’ya Açılan Vizesiz Kapı

Okyanusya’da pek çok vizesiz ülke var. Fiji de bu ülkelere geçmeniz için en mantıklı ülke. Fiji’de, hayatınızda geçirmediğiniz kadar mükemmel bir tatil geçirdikten sonra diğer Okyanusya ülkelerine geçiş yapabilir ve maceranıza yeni adalarda devam edebilirsiniz. Fiji, diğer adalara ulaşım konusunda hiç de fena bir ülke değil.

 

Çünkü Ada Kültürü

mystery-island-1378952-640x480Fiji, 1970 yılına kadar Birleşik Krallık kolonisi olan bir ada ülkesi. Hatta ülkede İngilizce, Fijice ve Hintçe konuşuluyor. Adada anlaşma konusunda pek sıkıntı yaşamayacaksınız. Buna rağmen, Fiji kültürüne sıkı sıkıya bağlı bir ülke. Pazar günleri ada halkının çoğu ibadet yaptığından pek çok dükkan kapalı oluyor. Ayrıca yerlilerin arasına katılmak istiyorsanız omuzlarınızın ve dizlerinizin kapalı olması gerekiyor. Bir eve ya da mekana girerken ise başınızda şapka varsa çıkardığınıza emin olmalısınız. Bu kültüre merhaba demek için bile Fiji’ye gidilebilir.

 

Çünkü Balayı Mühim Bir Mevzu

fiji-islands-1370935-638x461

İtiraf edelim, nikah kadar bizi heyecanlandıran bir konu daha varsa o da balayıdır. Balayı için mutluluğumuza şahit olacak ve onu arttıracak destinasyonlar ararız. Siz de bizim gibi düşünüyorsanız Fiji’ye gitmek için bir nedeniniz daha var demektir. Üstelik Fiji’nin başkenti Suva da turizmin kalbinin attığı Nadi de ziyaretinizi bekliyor. Gitmişken ikisini de gezebilir ve balayınızı renklendirebilirsiniz.

Summary
Yazı
Fiji'ye Gitmek İçin 5 Neden
Açıklama
Rüyalarımızı süsleyen ülke, Okyanusya’nın değerli incisi Fiji… Her fotoğrafına baktığımızda bavulu kaptığı gibi gidesi gelir insanın. İşte, hayallerin ada ülkesi Fiji’ye gitmek için 5 neden!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.