En Ünlü Vizesiz Plajlar

Dünya, rüyalarımızda görebileceğimizi düşündüğümüz güzelliklerle dolu. Yeşilin her tonunu barındıran insana huzur ve nefes veren ormanlar, masmavi bakınca bile yüzde tebessüm oluşturan denizler… Denizi çok sevdiğimiz hatta ona aşık olduğumuz inkar edilemez, onun güzelliğini de sorgulamıyoruz yanlış anlaşılmasın ama bazı plajları var ki denizin mükemmelliğine mükemmellik katıyor. Hele bu plajlar bir de vizesiz gidebileceğimiz ülkelerde olunca değmeyin keyfimize. İşte, vizesiz ülkelerde bulunan en ünlü ve güzel plajlar!

 

Grace Bay

1

 

Zümrütleri, yakutları kıskandırmaya hazır olun, Karayipler’in en değerli, en çiçek ülkelerinden biri olan Turks ve Caicos’ta bulunan Grace Bay’ın plajları bunu gerçekten başarıyor! Kızgın kumlar, okyanusun ortasında deniz canlılarıyla yüzme deneyimi, huzur ve bir ressamın fırçasından çıktığını düşüneceğiniz eşsiz bir manzara. Hepsi Grace Bay’da mevcut. Üstelik lokasyonun dalış için de gayet ideal olduğunu belirtelim.

 

 

Anse Lazio

2

 

Hint Okyanusu’nda bulunan bir ülkenin elbette ki büyüleyici plajları olur ama Seyşeller‘in Praslin Adası’nda bulunan Anse Lazio bu düşüncemizin hakkını fazlasıyla veriyor. Yağmur ormanlarının yeşili ve okyanusun mavisini bir araya getiren bu ülkeye giderseniz Anse Lazio’ya uğramayı ve en az bir gününüzü tamamıyla burada geçirmeyi ihmal etmeyin. Plajın çevresinde bulunan restoranlarda yemeğinizi yerken Afrika’yla bir de Anse Lazio farkıyla buluşabilirsiniz.

 

 

Hidden Beach

3

 

Asya’nın en popüler ülkelerinden biri olan, doğasıyla büyüleyen Filipinler’in sizi bir kere daha büyülemesine izin vereceksiniz. Ülkenin her adası, her plajı ayrı güzel olsa da Palawan Adası’nda bulunan Hidden Beach’in ilginç görünümlü kayaları da onun en popüler plajlardan biri olmasını sağlıyor. Göz alıcı berraklıktaki denizde Filipinler’in keyfi daha iyi çıkar!

 

 

 

Maya Bay

4

 

Gerek gece hayatı gerek kültürü gerekse ucuzluğuyla adını sıkça duyduğumuz Tayland’ın bu kadar popüler olmasının başlıca nedeni elbette ki eşine benzerine rastlanması zor manzaraları bize sunması. Leonardo DiCaprio’nun “The Beach” filminin çekildiği yer olan Maya Bay’da bir ağacın atında güneşlenmek ve mavinin sunduğu mükemmelliğin karşısında uzaklara dalıp gitmek serbest!

 

 

The Baths

5

 

Dünyanın  en popüler ve iddialı adalarından biri olan Virgin Adaları niçin bu kadar yere göğe sığdırılamadığını bir fotoğrafına baktığınızda bile size anlatıyor aslında, varın orada olmayı siz düşünün. Ülkenin her plajı efsaneler listesinde üst sıralarda olmaya aday ama Virgin Gorda’da bulunan The Baths tam anlamıyla görkemli plajlar cenneti. Virgin Adaları’nda Karayipler’in keyfini hakkını vererek çıkarmak isteyenler The Baths’a mutlaka gitmeli!

Summary
Yazı
En Ünlü Vizesiz Plajlar
Açıklama
Denizi çok sevdiğimiz hatta ona aşık olduğumuz inkar edilemez, şimdi onun güzelliğini de sorgulamayacağız yanlış anlaşılmasın ama bazı plajları var ki denizin mükemmelliğine mükemmellik katıyor. İşte, vizesiz ülkelerde bulunan en ünlü ve güzel plajlar!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.