En Ucuz Vizesiz Ülkeler

Yepyeni yerler görmek, doğal ve tarihi güzellikleri internetten değil de dünya gözüyle keşfetmek ayrı bir haz. Kuşkusuz hepimizin hayalleri arasında dünyadaki ülkeleri gezmek var fakat bazen buna ne zaman ne de maddi olanaklar izin veriyor. Ama ne mutlu ki yakınımızda uygun fiyatlara uçak bileti bulup vizesiz gezebileceğimiz birçok ülke var. “Hem gezerken zevk alacağımız hem de ucuza bir tatil yapabileceğimiz hangi ülkeler var?” diye sorarsanız işte cevabı!

 

Makedonya

makedonya

 

Balkanlar’ın samimiyetinde bulunan huzur gibisi var mı? Makedonya hem ucuz, hem yanı başımızda hem de huzuru bize kotasız bir şekilde sunuyor. Vardar Nehri’nin kıyılarında yeşil ve mavinin eşsiz aşkına tanık olurken, ülkede attığınız her adımda tarihin kokusunu ciğerlerinize çekeceksiniz. Osmanlı döneminden kalma mimari eserler, cana yakın Balkan insanları ve leziz Makedon yemekleri eşliğinde keyifli bir tatil bu ülkede hiç zor değil. Makedonya’ya gitmek için büyük zaman aralıklarına gerek yok. Biletinizi alın ve bir hafta sonu hemen kaçın!

 

Sırbistan

sırbistan

 

Tuna ve Sava nehirlerinin birleşme noktası, yeşilin Balkanlar yorumu, yardımsever insanların memleketi Sırbistan yaklaşık bir saat otuz dakikalık bir uçak yolculuğu uzağımızda. Yeme ve içme konusunda oldukça ucuz olan Sırbistan’da yabancılık çekmeyeceğinize de emin olabilirsiniz çünkü ülkeye turistik olarak giden Türk sayısı oldukça çok. 24 saat hayatın olduğu ülkede, tarihi doku Sırbistan’ın her köşesinde. Osmanlı dönemi eserlerinin de sıkça karşınıza çıkacağından emin olabilirsiniz.

 

Karadağ

karadağ

 

2006 yılında halk oylaması sonucu Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan eden Karadağ, muhteşem denizi ve ülkeye adını veren yoğun ormanları sayesinde dingin bir tatili size vadediyor. Karadağ, özellikle yaz aylarında ucuz ve yakın bir destinasyon arayanlar için kaçırılmayacak bir fırsat. Ülkenin yakın ve huzur dolu olması onu çekici kılsa da Karadağ çok büyük ve adım adım keşfedilecek bir ülke değil, açıkça belirtelim. Tabii bu, tarihten yoksun olduğu anlamına gelmesin. Kaleleri, kiliseleri ve sokaklarıyla tarih de Karadağ tatilinize dahil.

 

Ukrayna

ukrayna

 

Aslında rengarenk evleri bile Ukrayna hakkında bilgi sahibi olmamız için yeterli. O renklerin yan yana gelmesi gibi ülkede, farklı kültürler, doğal ve tarihi güzellikler bir arada bulunuyor. Avrupa’da bulunan ülke, kıtada bulunan çoğu ülkeye nazaran ucuz bir tatil için size kapılarını da açıyor üstelik. Bu durumda, ülkede yaşanan ekonomik krizin payının büyük olduğunu belirtelim. Ukrayna’yı dolu dolu gezmek için Kiev ve Lviv olmazsa olmaz iki şehir. Tatil planınızı, bu iki şehri gezecek biçimde yapmakta fayda var.

 

Gürcistan

“Gideceğim yerde çok yabancılık çekmek istemiyorum.” diyorsanız buyurun Gürcistan’a. Ülke, bize öyle bir kucak açmış ki giriş yapmanız için pasaporta bile ihtiyaç yok, bir Türkiye Cumhuriyeti kimliğiniz Gürcistan’ı keşfetmeye yetiyor. Hemen hemen her yaşta az da olsa Türkçe konuşan insanıyla, tarihi yapısıyla, yeşile bir kez daha hayran bırakan doğasıyla hem ucuz hem de keşif dolu bir tatil ülkede sizi bekliyor. Ne de olsa Karadeniz candır!

Summary
Yazı
En Ucuz Vizesiz Ülkeler
Açıklama
Ne mutlu ki yakınımızda uygun fiyatlara gezebileceğimiz birçok vizesiz ülke var. “Hem gezerken zevk alacağımız hem de ucuza bir tatil yapabileceğimiz hangi ülkeler var?” diye sorarsanız işte cevabı!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.