En İyi Valiz Toplama Yöntemleri

Seyahat demek çoğumuz için dertsiz tasasız, kaygılarımızdan ve stresten uzak, eğlenceli vakit geçireceğimiz, kafamızı dağıtacağımız anlar demek. Ancak emin olun kocaman bir bavulla hiçbir seyahat, stresten uzak geçemez. Zaten hangimiz, rahatlamak için gittiği bir yerde peşinden ağır bir yükü sürüklemek ister ki? Öncelikle şunu kabullenerek başlayalım; aslında valizinize son dakika tıkmaya çalıştığınız o gömleğe, pantolona, elbiseye, ayakkabıya gerçekten ihtiyacınız yok. Yapmanız gerekenler çok basit. İşte takip etmeniz gereken adımlar:

 

-Valizinizi dolaptan çıkarmadan önce yapmanız gereken bir şey var; o da ihtiyaç listesi hazırlamak. Bazen heyecandan pasaportumuz, kimliğimiz, temel bakım malzemelerimiz, ilaçlarımız gibi kesinlikle unutmamız gereken şeyleri bile unutabiliyoruz. Bunun önüne geçebilmek için not etmek iyi bir fikir. Ee ne demişler, “Söz uçar, yazı kalır.

-Listenizi hazırladıktan sonra da gideceğiniz yerin havasına göre yanınıza alacağınız kıyafetleri seçmeye başlayabilirsiniz ancak bu konuda da dikkat etmeniz gereken bir nokta var; gereksiz eşyalardan kaçınmak gibi mesela. Özellikle, kadınlar onu da seviyorum, bunu da seviyorum, bunu almazsam kesinlikle yapamam derken bütün bir gardırobu valize sığdırmaya çalışabiliyorlar. Bu yüzden “Belki lazım olur” diye düşündüğünüz hiçbir eşyanızı almayın, çünkü adı üstünde “belki”, yani büyük ihtimalle hiç lazım olmayacak bile.

                                                              valiz-hazirlama-2

-Bütün ihtiyaçlar ortaya serildiyse eğer geriye sadece bunları profesyonelce yerleştirip, küçük valizinize bakıp bakıp keyiflenmek kalmış demektir.

-Öncelikle, dökülebilecek sıvı eşyalarınızı küçük plastik paketlere yerleştirmelisiniz. Ayrıca iç çamaşırı, çorap, fular gibi küçük eşyalarınızı da paketleyip ayakkabılarınızın içine yerleştirin ki, hem boş alan değerlendirilmiş olsun hem de ayakkabılarınız ezilip büzülüp, deforme olmaktan kurtulsunlar. Sonra da ayakkabılarınızı valizinizin tabanına yerleştirebilirsiniz.                                                         valiz-hazirlama-3

-Şimdiki adımda da tişörleri düzgünce, yuvarlayarak katlamak var. Tişörtlerinizi bu şekilde yerleştirdiğinizde hem büyük ölçüde yerden kazanmış olacaksınız hem de kırışmayacaklar.

-Yerleştirdiğiniz tişörtlerinizin üzerine pantolonlarınızı, bel kısımları valizin içinde, paçaları da valizin dışında kalacak şekilde düz olarak bırakın. Ardından gömlek, bluz gibi yer kaplayan ve kırışmasından korktuğunuz eşyalarınızın da pantolonlar gibi kollarını valizin içine katlayıp, düz olarak bırakın. Pantolonlarınızı boyuna, gömleklerinizi de enine bırakırsanız daha düzgün olacaklardır.

-Son adım olarak da kıyafetlerinizin dışarıda kalan kısımlarını sırayla içeriye kıvırın, artık kat izinden de kurtuldunuz! En üste de hemen ulaşmak istediğiniz ufak tefek eşyalarınızı ekleyerek, valizinizin fermuarını çekebilirsiniz. Şimdi geriye sadece keyiflenmek kaldı; bir “ohh” çekip, oturup, ne kadar eğlenceli, nasıl güzel vakit geçireceğinizin hayalini kurabilirsiniz artık.

 

Summary
Yazı
En İyi Valiz Toplama Yöntemleri
Açıklama
Seyahat demek çoğumuz için dertsiz tasasız, kaygılarımızdan ve stresten uzak, eğlenceli vakit geçireceğimiz, kafamızı dağıtacağımız anlar demek.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.