Çocuklar Gibi Şen Olabileceğimiz 5 Ülke

Bir 23 Nisan’ı, yani Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha geride bıraktık! Bir çocuk gibi mutlu, bir çocuk gibi özgür olmaya hepimizin ihtiyacı var ama günlük koşuşturmalardan kendimizi bazen ikinci plana atabiliyoruz. Peki, kendimize de biraz zaman ayırsak ve farklı ülkelere kaçamaklar yapsak? O içimizde hiç ölmemiş olan ama gündelik dertlerimizden dolayı sessiz kalmış çocuğu bulsak? İşte, bu yolda bize yardımcı olacak, gittiğimizde çocuklar gibi şen olacağımız 5 ülke!

 

URUGUAY

Uruguay

 

Bozulmamış doğasıyla, ırkçılık nedir bilmeyen halkıyla, zengin tarihiyle ve rengarenk sokaklarıyla Uruguay tam bir cennet. Atlantik Okyanusu’nun kıyısında olması da onu gönlünüzde ayrı bir yere koyacak, eminiz. Ücretsiz sağlık ve eğitim hizmetleri, ülkenin hemen hemen her yerinde var olan ücretsiz internet servisi, yeşil ve maviyi buluşturan sımsıcak insanların bulunduğu bir coğrafya… Üstelik ülke, maaşının %90’ını ihtiyacı olanlara bağışlayan ve çiftlikte yaşamayı tercih eden doğal yaşam hayranı bir devlet başkanına sahip. Bu ülkede mutsuz olmak mümkün mü? Sizin gibi, biz de bunun imkansız olduğunu düşünüyoruz.

 

ZAMBİYA

Zambiya

Doğa başlı başına bir mutluluk nedeni. Hangimiz ağaçlarla çevrili bir alanın ortasına uzanıp gökyüzüne bakmak, hayatın keyfini sessiz ve sakin bir şekilde çıkarmak istemiyoruz ki? İşte, Zambiya bu isteğimizi seve seve yerine getirecek bir ülke. Üstelik belgesellerde izlediğimiz hayvanları canlı canlı görmek, onlarla aynı ortamda bulunmanın verdiği huzur da bonusu. Bu arada “Zambiya’nın denize kıyısı yok. Deniz olmayan yerde mutluluk ne arar?” demeyin sakın. Ülke şelalelerle dolu ki bu da huzur ve mutlulukla eş anlamlı.

 

MAURİTİUS

mauritius

Karayipler’in hayali bile mutluluktan uçmamızı sağlıyor, inkar etmeyelim ama evet Karayipler biraz uzak. Hevesiniz kursağınızda kalmasın; Afrika kıtasında bulunan Mauritius’un Karayipler’den  hiçbir eksiği yok.  Yeşil ve mavinin tablolarda görebileceğiniz benzersiz uyumunu ülke size en içten şekilde sunuyor. Üstelik Afrika insanının müziği, dansı, samimiyeti de bütün tatiliniz boyunca sizinle. Uzun lafın kısası, Mauritius sizi çocuklar gibi şen hissettirmeye kararlı sımsıcak bir diğer ülke.

 

Güney Kore

Güney Kore

Çekik gözlü, sevimli insanları, teknolojiye yön veren ülkelerden olmalarına rağmen kültürlerine sıkı sıkı sarılmaları, canlı mı canlı sokakları… Güney Kore‘nin adı bile yüzümüzde bir tebessüm oluşmasına neden oluyor. Tabii, bu durumda dostluğumuzun da etkisi büyük. Müzik ve dansın hiç eksik olmadığı sokakları başlı başına bir pozitif enerji deposuyken bahsettiğimiz bütün bu ögelerin bir araya gelmesiyle Güney Kore bir efsaneyi yaşamanızı sağlayabilir.

 

Cook Adaları

Bazen ne kadar uzaklaşırsak uzaklaşalım yetmez, mutluluğun dünyanın diğer ucunda olduğunu düşünürüz. Mutluluk çoğu zaman o kadar uzakta değil ama uzaklarda da mutlu olabileceğimiz onlarca ülke var. Cook Adaları da bu ülkelerin en başında! Okyanusya kıtasında bulunan on beş adacıktan oluşan bu ülkede sadece okyanusun değil yemyeşil ormanların ve birbirinden lezzetli tropikal meyvelerin de tadına bakabilirsiniz. Gezegenin bir ucuna gidip keşfetmek şen hissettirmez mi? Ettirir!

Summary
Yazı
Çocuklar Gibi Şen Olabileceğimiz 5 Ülke
Açıklama
Bir 23 Nisan’ı, yani Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha geride bıraktık! Bir çocuk gibi mutlu, bir çocuk gibi özgür olmaya hepimizin ihtiyacı var ama günlük koşuşturmalardan kendimizi bazen ikinci plana atabiliyoruz.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.