Cape Town’un En İyi 5 Restoran

Afrika kıtası karış karış gezilmeye, keşfedilmeye değer topraklarla dolu. Bu topraklardan biri de hiç kuşkusuz ki kıtanın adını almış olan ve kıtanın en güneyinde bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti. Çok kültürlü bir yapısı bulunan, tarihi UNESCO tarafından tescillenmiş ve doğal güzelliklerle yoğurulmuş bir cennet olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin zenginlikleri bunlarla sınırlı değil. Çoğu ülkenin aksine, bu topraklar yasama, yürütme ve yargı olarak ayrılmış üç başkent tarafından yönetiliyor. Ülkenin en popüler şehirlerinden biri, aynı zamanda da yasama başkenti olan Cape Town’a gittiğinizde sizi geniş yelpazeli bir mutfak karşılayacak. Peki Cape Town’un en iyi 5 restoranı hangileridir?

 

The Roundhouse Restaurant

vacant-table-1442529-640x480Güney Afrika Cumhuriyeti’ne kadar gitmişsiniz, tabii ki bu ülkenin hakkını sonuna kadar çıkarmak hakkınız. Mesela şöyle okyanus manzarası eşliğinde bir öğle ya da akşam yemeği nasıl olur? Yemyeşil bahçesine atılmış masalarıyla ve içten atmosferiyle ilk görüşte vurulacağınız The Roundhouse Restaurant’ta orijinal lezzetlerle buluşacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca restoranın şarap menüsünün oldukça zengin olması da onu seçmeniz için bir neden olabilir.

Kloof Road, The Glen, Camps Bay, Cape Town

 

Savoy Cabbage

Bir restoranın ya da kafenin namını daha önceden duymadıysak dışarıdan nasıl göründüğü onu seçmemiz için en önemli etken. İşte Savoy Cabbage da bu durumu kanıtlayacak nitelikte bir restoran. Biz önermeseydik bile Cape Town’da karşınıza çıksaydı kesin girerdiniz çünkü mekanın dış mimarisi sizi dev bir ziyafete davet eder nitelikte. Afrika Mutfağı’ndan dünyaya açılmanızın işten bile olmadığı bu restorana gitmeye karar verirseniz rezervasyon yaptırmalısınız ve yiyecekleriniz arasında leziz kuzu eti mutlaka olmalı.

101 Hout Street, Cape Town

 

Mzansi

dining-restaurants-1057453-640x480İlk kez gittiğimiz bir yerde, mekanın ambiyansına uygun belli belirsiz bir ezgi fısıldanır sanki kullağımıza. İşte o ezgiyi burada duyamayacaksınız çünkü burada gerçek ezgilere yer var. Mzansi yerel yemekleriyle olduğu kadar canlı müziğiyle de ünlü bir restoran. Ayrıca dizaynı da oldukça çekici. İçten çalışanları ve zengin menüsüyle kendine hayran bırakacak restorana gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız, yoksa kapıdan dönme ihtimaliniz ne yazık ki büyük.

45 Harlem Avenue, Langa, Cape Town

 

Kloof Street House

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde rüyalarınızdaki yeri bulacağınızın haberini şimdiden verelim. Eski bir malikaneni restorana çevrilmiş hali olan Kloof Street House dekorasyonuyla tam olarak güzel bir rüya etkisi yaratıyor. Onun en iyiler arasına girmesini sağlayan sadece dekorasyonu değil elbette. Burası aynı zamanda birçok mutfaktan lezzetli mi lezzetli yemeklerin adresi. Üstelik mükemmel bir hizmet alacağınızdan da emin olabilirsiniz.

30 Kloof Street, Gardens, Cape Town

 

Market on the Wharf

outdoor-restaurant-table-1244266-638x369Cape Town karış karış keşfedilmeyi bekleyen bir şehir. Dolayısıyla siz de heyecanlı bir şekilde, bir an önce planınızdaki her yeri görmek için yollarda olacaksınız, bir yere oturup yemek yemek için yeterli zamanınız olmayabilir. Üzülmeyin bu lezzetsiz şeyler yiyeceğiniz anlamına gelmiyor. Market on the Wharf bir fast food restoranı. Hızlı ve tadı damağınızda kalacak birçok tat burada sizi bekliyor. Yalnız birbirinden leziz tatlar arasından hangisini seçeceğinize karar verirken biraz zaman gerekli, bizden söylemesi.

Dock Road, V&A Waterfront, Cape Town

Summary
Yazı
Cape Town’un En İyi 5 Restoran
Açıklama
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en popüler şehirlerinden biri, aynı zamanda da yasama başkenti olan Cape Town’a gittiğinizde sizi geniş yelpazeli bir mutfak karşılayacak. Peki Cape Town’un en iyi 5 restoranı hangileridir?
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.