Burcunu Söyle, Hangi Ülke Olduğunu Söyleyelim!

Ayda bir, haftada bir hatta çok meraklılarının her gün okuduğu bir şey biliyoruz; astroloji yorumları! Doğduğumuz tarihin bize vermiş olduğu güce dayanarak aldığımız burçların bize karakterimizle, hayatımızla ilgili minik sırlar verdiği düşünülüyor. Haydi itiraf edin, burada biz bizeyiz, “Bir kez bile bakmadım.” diyen yoktur aramızda. Merak etmeyin, astrolog olmaya niyetimiz yok sadece burcunuza göre hangi vizesiz ülke olabileceğinizi söyleyeceğiz ve üzgünüz ki bunu yaparken bazen açık sözlü olmamız gerekecek. Ne de olsa astrolojinin kitabında bu var; darılmak, gücenmek yok!

 

Koç: Bolivya

kocKoç burçları neşeli, heyecanlı, arkadaş canlısı ve maceraperesttirler. Farklı tatlar almayı, keşfetmeyi de severler. Öyle de olmalılar, lider vasıflı olmak pek kolay değil. Koç insanı eğer bir ülke olsaydı kesinlikle Bolivya olurdu bizden söylemesi. O göl manzaraları, yemyeşil ormanlar, saymakla bitmeyen aktiviteler tam onun kalemi. Her tattan fazlasıyla var!

 

Boğa: Endonezya

bogaBu burcun insanı iyidir, hoştur da içinde patlamaya hazır gizli bir benlik vardır adeta. Boğa burcuyla geçirdiğiniz her gün onun hakkında yeni bir bilgi edinirsiniz. Keşfetmesi kolay değildir, zaman alır. İnatçı olmasına hiç değinmiyoruz bile. 17.508 adadan oluşan ve dünyada eşi benzeri zor bulunan bitkileri coğrafyasında toplayan Endonezya tam bir boğa burcu değil mi? Tamamen tanıması biraz zaman alacak ama değer.

 

İkizler: Samoa

ikizlerNeşeli mi neşeli, zeki mi zeki, sohbeti de hoş, üstelik mükemmel arkadaş… İkizler burcunu özetlemek gerekirse bunları söyleriz. Tabii en önemlisini sona bırakırız: az biraz ne istediğini bilmeme. Bir saat önce istediğinin tam tersini isteme potansiyeline sahip bu burç insanı ülke olsaydı Samoa olurdu, hem de bu ülke, bu burca cuk otururdu. Biliyorsunuz Samoa, doğu ve batı zaman aralığında gidip gidip gelen güzide bir ada ülkesi.

 

Yengeç: Niue

yengecYengeç burcu insanının sezgileri güçlü olduğundan aslında ne yazacağımızı hissedebiliyordur. Bu sempatik insanlar, herkesle arkadaş olsalar da kimseye kolay kolay içlerini açmazlar çünkü hemen hemen her şeyden kuşkulanırlar. Yani, evet, ulaşması bir hayli zordur ama onlara ulaştığınızda cennetteymiş gibi huzurlu hissedersiniz. Yengeç insanı bir ülke olsaydı kesinlikle ulaşmak için bin bir çaba sarf edilmesi gereken Niue olurdu.

 

Aslan: Japonya

aslan“En”lerin burcu olan aslan hakkında kitaplar yazsak az gelir elbette. Ve sanıyoruz ki ilk cümlemizle aslanların kalbini kazanmayı başardık. Liderlik özelliği bulunan, lüksüne aşırı düşkün, olduğu yerden kendini çaba sarf etmeden göstermeyi başaran ve yeniliklere açık olan aslan burcu Uzak Doğu’nun teknoloji devi Japonya olurdu tabii ki. Her zaman cesur, her zaman iyinin iyisi peşinde ve her zaman kendini üretmeye adamış.

 

Başak: Singapur

basakAzimli, çalışkan ve mantık kelimesinin sözlükteki karşılığı başaklar… Titizlikleriyle ve dediğim dedik tavırlarıyla nerede görseniz kolaylıkla tanıyabileceğiniz başak burçlarına kendileri gibi net bir ülke olmak yakışır. Yaşam standartlarını her daim bir üst seviyeye taşımak için çalışan Singapur, başak burcunun ülkesi!

 

Terazi: Güney Kore

teraziSempatikliği, esprili ve iyi niyetli yaklaşımlarıyla hepimizin kalbinde taht kuran terazi insanları yeniliklere açıktırlar. Şeker mi şeker olan bu burç için her zaman konuşacak bir konu vardır. Güney Kore, tam bu insanların tatlılıklarını yansıtan bir ülke olurdu kesinlikle. Ayrıca; tarih, doğa, teknoloji, ekonomi başta olmak üzere sohbet konusu olabilecek birçok başlık var.

 

Akrep: Zambiya

akrepSevgisini de nefretini içinde yaşayan, istemezse kimseye belli etmeyen, güçlü duyguların insanı ve bir hayli kıskanç olan akrep insanlarını anlatmak için ufak çaplı bir belgesel çekmemiz gerekebilir. Onunla geçirdiğiniz her gün, yaşama dair yeni bir şeyler öğrendiğiniz akrep burcu insanları eğer bir ülke olsaydı, hiç kuşkusuz ki Zambiya olurlardı. Öyle derin, öyle keşfedilmesi uzun…

 

Yay: Trinidad ve Tobago

yayYay burçlarının en belirgin özellikleri özgürlüklerine düşkün olmaları ve her ortamda nasıl davranırlarsa kendilerini ön plana çıkaracaklarını bilmeleridir. Hal böyle olunca devlerle bile baş etmeleri hiç zor olmuyor. Trinidad ve Tobago’nun doğal güzelliği ve yer altı kaynakları sayesinde ben buradayım diyen ülke bile utanıyor, bir köşeye çekiliyor. Yani, evet, Karayipler’in tatlı asisi Trinidad ve Tobago tam bir yay ülkesi!

 

Oğlak: Bhutan

oglakOğlak burçları sanki masalların çalışkan, kuralcı ve yalnızlık sevdalısı karakterleridir. Kararlılıklarıyla sizi şaşkına çevirebilir, aldıkları sorumluluklarla uyuyan bir başkahramanı yüzyıllık uykudan uyandırabilirler. Hal böyle olunca, akla kurallarıyla ünlü olan ve masalsı manzaralara ev sahipliği yapan Bhutan’dan başkası gelmiyor. Bir oğlak burcu tabii ki Bhutan olurdu ve bizi bitmesini istemediğimiz masalların içine çekerdi.

 

Kova: Ruanda

kovaHangi burç vardır ki kova kadar geçmişine bağlı olsun… Bu söylediğimizden, burç insanının yeniliklere kapalı olduğu çıkmasın sakın. Değişiklikler kova burcunun olmazsa olmazıdır ama dinlenmeyi de severler. Belki kendi geçmişine değil ama insanlığın geçmişine doğru bir yolculuk için kova burcunu tam olarak anlatan bir ülke Ruanda. Sokaklarda dans eden insanlarla beraber eğlenceli dakikalar yaşayıp, günümüzden çok gerideki yemyeşil doğada dinlenebilir böylelikle.

 

Balık: Lübnan

balikOn iki burcun belki de en duygusalıdır balık. Bunun yanında, gerçek hayatta ne olursa olsun, kurduğu hayallerde rengarenk dünyaların içerisindedir. Mücadeleci yapısıyla kendine hayran bırakan bu sevgi düşkünü burç bir ülke olsaydı mutlaka Orta Doğu’nun Paris’i Lübnan olurdu. Onun gibi kendine hayran bırakan ve duygusal…

Summary
Yazı
Burcunu Söyle, Hangi Ülke Olduğunu Söyleyelim!
Açıklama
Ayda bir, haftada bir hatta çok meraklılarının her gün okuduğu bir şey biliyoruz; astroloji yorumları! Doğduğumuz tarihin bize vermiş olduğu güce dayanarak aldığımız burçların bize karakterimizle, hayatımızla ilgili minik sırlar verdiği düşünülüyor.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.