Brezilya Karnaval – Rio De Janeiro

Dünyanın en büyük ülkelerinden  ve sıralama da 5.olan ülke Brezilya. Nüfusu ve içerisinde yer alan bir çok farklı ırka ev sahipliği yapar.İçerisinde yer alan insanların farklı farklı kültürleri, kendilerine has renkleri çok ama çok farklılık katıyor.

Gece gündüz farketmeden günün her saati Brezilya Karnaval gibi bir hayat sunar hele ki doğallıklarıyla bilinen kabileler yaptıkları davranışlaryla ve hareketleriybrezilya-karnaval-rio-de-janeriole de birçoğumuzdan farklı ve dikkat çekici olduğunu kanıtlıyor.

 

Kültürleri; Afrika ve Amerikanın tüm yönlerini gösteriyor.Müzikleri dünyada da popüler olan salsa, techno ve   funk’tır. Burası sıradanlıktan çok uzak ve çok farklı bir yaşam vadediyor. Her taraf renkli ve güzel.Siyasi olsun  politik konular olsun yer yok bu ülkede hiçbir şey bozmuyor burayı. Samba müzikleri danslarına daha iyi uysun diye sonradan değiştirildi. Tekno müzikleri yıllara bakıldığında elektronik müziğin gelişen ilk dallarından, yüksek tempoludur. Sao paulo şehrinin çeşitli ulustan kimseleri barındırmasıyla kozmopolitikliği çoktur.Burayı gezmek istiyorsanız ilk önce Sao Paulo ve Rio de Janeiro görmeniz gerek. Nefesinizi kesecek olan Igaçu şelalesi gözlerinizde mavilik oluşturucak.

brezilya-karnaval

 

Gece hayatı için Vila Olimpia ve Barra Funda en ön sıralardadır. Sao Paulo daki gökdelenlerden geçtiğinizde karşınıza çıkacak olan mahalleler her kesimden kültürün eşliğinde gelişmiş olan şehir gezmenizde durak noktanız olacaktır. Bu şehir de Müzeler de sayısıyla oldukça fazla Ipiranga Müzesi, Sao Paulo Sanat Müzesi Memorial da América Latina Müzesi Dünyada ünlüdür. Bisikleti sevenlerdenseniz şehrin en uzun parkuru Rio Pinheiros nehrinin civarındadır. Brasilia şehrindeyse UNESCO da Dünya Miras listesi bu şehiri modern bir ütopya olarak nitelemiştir.

Summary
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.