booking.com mu airbnb mi?

Belki uzun süreden beri araştırma yaptınız ve gideceğiniz ülkeyi belirlediniz belki de yıllardır hayalini kurduğunuz ülkeye doğru rotanızı oluşturma fırsatı yakaladınız. Uçak biletini alırken olumsuz hava durumu bile sizi üzemeyeceğini, bu tatil çok güzel geçeceğini düşündünüz. Atlamamak gereken bir şey var; bu tatilin kalitesi sadece gittiğiniz ülkeye, hava koşullarına ya da benzer kıstaslara bağlı değil. Bildiğiniz gibi gittiğiniz ülke kadar o ülkede kaldığınız yer de önemli. Konu buraya gelince ilk önce merkezi bir konaklama seçeneği bulmak şart tabii ki. Peki onu bulduktan sonra ne yapmalı? Konaklamanıza yardımcı olacak airbnb’yi mi booking mi kullanmalı? Seyahat sevenlerin en sık kullanılanlarında olan bu iki siteyi sizin için karşılaştırdık.

 

Ev mi Otel mi?

hotel-towels-1524727-640x480Öncelikle buna karar vermekte fayda var. Çünkü bu sorunun cevabı sizi direkt olarak bir siteye yönlendirebilir. Eğer “Otelden vazgeçmem.” diyenlerdenseniz hiç düşünmeden booking.com’a girebilirsiniz. Gideceğiniz yeri ve tarihi seçtikten sonra site önünüze birçok otel alternatifi sunacaktır. Tabii otellerin yanında hosteller, pansiyonlar da sizi bekliyor. Hatta booking de airbnb gibi ev seçeneklerini de önünüze çıkarabiliyor.

Otel odasında kalmayı tercih etmeyenler ve ev sıcaklığı arayanlar ise booking’den önce tabii ki airbnb’yi tercih etmeli. Sitenin sunduğu seçenekler benzer sitelere oranla oldukça fazla. Tüm ev dışında oda kiralamanız da bu sitede mümkün, belirtmeden geçmeyelim.

 

Konaklama Bedelini Ne Zaman Ödemek İstersiniz?

building-1474514-639x427“Ödemeyi hemen yapayım da kafam rahat olsun.” derseniz airbnb’ye buyrun çünkü bu sitede kiralamak istediğiniz eve ya da odaya daha sonra ödemeye yapamıyorsunuz, ödeme kartınızdan anında kesiliyor. booking ise bu konuda biraz daha serbest, istediğiniz otelde rezervasyon yapabilir, ücreti sonrasında da ödeyebilirsiniz. Rezervasyon iptali konusunda ise yine booking daha ideal bir site. Kesintisiz para iadeli birçok seçenek bu sitede mevcut. airbnb’de ise çoğu rezervasyon iptalinde para iadesi sağlanamıyor.

 

Kaçta Ulaşacaksınız?

Bu sorunun cevabı hangi siteyi seçebileceğiniz konusunda size yardımcı olacak. booking üzerinden ayırdığınız otel odasına istediğiniz her an gidip yerleşebilirsiniz fakat airbnb’den tutacağınız evin anahtarını ev sahibinden ya da başka bir yetkiliden her saatte almanız mümkün olmayabilir. Anahtarı almak için de gitmeden önce ya da indiğiniz anda haberleşme zorunluluğu da cabası.

 

Sorulara Cevap Bulmak Önemli

hotel-room-1230953-639x424Karalama kampanyası gibi olmasın, booking.com’un müşteri hizmetlerinden de oldukça memnunuz, işlerini hakkıyla yapıp ne sorunumuz varsa çözüyorlar ama bir airbnb değiller. Çünkü airbnb’de ne sormak istiyorsanız direkt olarak ev sahibine sorabiliyorsunuz ve çoğu ev sahibi de sorduğunuz soruya çok kısa sürede cevap veriyor. Üstelik sadece evle ilgili değil, gideceğiniz şehirle ilgili de istediğiniz soruyu sorabilirsiniz; büyük bir kısmı içtenlikle size yardımcı olmak isteyecektir. Bu da sitenin başka bir güzelliği.

Summary
Yazı
booking.com mu airbnb mi?
Açıklama
Gideceğiniz ülkede konaklamanıza yardımcı olacak airbnb’yi mi booking.com mu kullanmalı? Seyahat sevenlerin en sık kullanılanlarında olan bu iki siteyi sizin için karşılaştırdık.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.