Belize Uluslararası Havalimanı

Belize’nin başkenti Belmopan’a olmasına rağmen, Belize City’de bulunan Philip Stanley Wilberforce Goldson Uluslararası Havalimanı ülkenin hala en büyük ve en yoğun havalimanıdır. Deniz seviyesinden 5 metre yüksek bir alana kurulmuştur ve bu düşük yüksekliği güven sorunlarını gündeme getirmektedir.

Ülkeye Avrupa’dan daha çok turist çekmek adına, havalimanında genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Belize City’nin merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir uzaklıkta bulunan havaalanından şehir merkezine otobüsle ve taksiyle ulaşım sağlanabilmektedir. Yalnız, otobüs seferlerinin azlığı ve güvensizliği taksiyle ulaşımın daha yaygın olmasını sağlayan bir etkendir. Geçtiğimiz yıllarda yolcu ivmesini arttıran ve yılda 500.000 üzerinde yolcuya hizmet eden Philip Stanley Wilberforce Goldson Uluslararası Havalimanı; restoran ve free shoplar dışında imkanı bol bir havaalanı değildir.

belize-havalimanı-1

Philip Stanley Wilberforce Goldson Uluslararası Havalimanı’na Uçan Hava Yolları

  • British Airways
  • Delta Air Lines
  • US Airways
  • United Airlines
  • Avianca
Summary
Yazı
Belize Uluslararası Havalimanı
Açıklama
Belize’nin başkenti Belmopan’a olmasına rağmen, Belize City’de bulunan Philip Stanley Wilberforce Goldson Uluslararası Havalimanı ülkenin hala en büyük ve en yoğun havalimanıdır
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.