Belize’ye Amerika’nın Keşfinden Hemen Sonra

Belize’ye Amerika’nın keşfinden sonra hemen yerleşen İspanyollar ardından bu topraklara katılan İngilizler ülkeyi sömürge altına alarak uzun bir süre sömürge altında halkı yaşatmışlardır. 1964 yılında nihayet ki Belize özgürlüğünü ve bağımsızlığını kazanmıştır. Orta Amerika Ülkeleri sınırları içinde  bulunan en küçük ikinci ülke olan Belize sunulan doğal güzellikleri ile hayran bırakılacak derece de kendisine bağlıyor.

Doğal güzelleri ve şaheserleri görebilmek için ulaşım hiç de sıkıntı olmayacaktır. Ülkenizden Belize’ye direkt uçuş bulamasanız da aktarma yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz. Öncelikle mutlaka gezmesiniz gereken yerlerin listesini yaparak gezinizi başlatabilirsiniz. Keyifli bir maceraya başlangıç yaparak her sokağını karış karış gezebilme imkanına sahip olacaksınız. Bölge halkının size sunduğu hizmetle de yetinmeyecek mutfağını da araştırmayı ihmal etmeyeceksiniz. Damak zevkinize hitap eden yeni tatlar keşfedecek leziz Meksika yemeklerinden Maya yemeklerine kadar tüm yiyecek ve içeceklerin tadına bakma şansına sahip olacaksınız. Gezi listenizi hazırladıktan sonra atmosfere kendinizi kaptıracak şehrin verdiği sakinliği ve huzuru soluyacaksınız. Belize de mutlaka gezilip görülmesi gereken yer başkent konumunda olan Belmopan ve eski başkent olan Belize City’dir. Ulaşım da hiç zorlanmayacak otobüsler ile gidiş dönüşünüzü rahatlıkla sağlayabileceksiniz. Doğa turları yaparak ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirecek zihninizi boşaltacaksınız. Doğal güzellikleri ile gözlerinizi kamaştıracak Belize şehrinde gezmeniz gereken bir çok parklar,bahçeler,müzeler bulunmaktadır.

Konaklama imkanlarında da hiçbir zorluk ile karşı karşıya kalmayacak konforlu bir şekilde gecenizi geçireceksiniz. Ayrıca sunulan hizmetleri siz değerlendirecek seçim hakkına siz sahip olacaksınız. Vizesiz ülkeye giriş yapabilecek topraklarındaki güzelliklere şahit olabileceksiniz. Bunun yanı sıra anlarını ölümsüzleştirmek istemeniz en doğal hakkınız olurken bol bol fotoğraf çekerek hatıraların çoğalmasını sağlayacaksınız. Aralık ve nisan ayları arası ülkede tatil yapmak için en uygun dönem sayılıp tatilcilerini beklemektedir.

Summary
Yazı
Belize'ye Amerika'nın Keşfinden Hemen Sonra
Açıklama
Doğal güzelleri ve şaheserleri görebilmek için ulaşım hiç de sıkıntı olmayacaktır. Ülkenizden Belize'ye direkt uçuş bulamasanız da aktarma yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.