Balayı İçin Gidilebilecek En Güzel Vizesiz Ülkeler

Balayı tatili denilince aklınıza turkuaz renkli deniz, altın renkli kumsallar, palmiyeler, hasır şapkalar, hamak ve tropikal içecekler geliyorsa çok şanslısınız. Çünkü bunu yapabileceğiniz birçok ülke Türkiye’den vize istemiyor. Yani balayı tatiliniz için düğün hazırlıkları karmaşışının ortasında bir de vize başvurusu için evrak toplamakla uğraşmanıza gerek yok. Kararınızı son dakikaya bile bırakabilirsiniz. Sadece uzun uçuş saatlerine ve biraz pahalı uçak biletlerine hazırlıklı olun yeter. İşte “balayına mı geldik, cennete mi düştük dedirtecek” şahaneler:

 

  • Maldivler

Maldivler

Bir şampuan reklamı, bir yazın en hit şarkısının klibi ya da bir tur şirketi tanıtımının içinde değilsiniz. Bu sizin balayınız. Tamamen gerçek! Bir yanda siz varsanız diğer yanda dünyanın geri kalanı. Yüzün, dinlenin, Hint yemeklerini anımsatan yemeklerinden yiyin, tropikal içeceklerinizi için, sonra tekrar yüzün, dinlenin… Maldivler, bir çiftin balayı için gidip gidebileceği en güzel vizesiz ülkelerin başında geliyor.

 

  • Seyşeller

Seyseller-2

Önce Abu Dabi’ye sonra oradan 115 adadan oluşan Seyşeller’in en büyük adası olan Mahe’ye… Tamam, yaklaşık 9 saat süren uzun bir uçuş söz konusu ama değmez mi? Mavi, yeşil ve huzur! Sizi rahatsız edecek, yoracak hiçbir şey yok. Burası sanki çiftler en romantik tatillerini geçirsin diye yaratılmış gibi adeta. O zaman neden bundan faydalanmayasınız ki?

 

  • Bahamalar

Bahamalar

Yol uzun, meşakkatli… Ancak vaktiniz bolsa, uzun bir balayı planlıyorsanız neden olmasın diyoruz? Yaklaşık 2000 adadan oluşuyor Bahamalar. Atlantik Okyanusu’nun göz bebeği adeta. Grand Bahama’da hem eğlenebilir hem nefis denizin ve kumsalların tadını çıkarabilirsiniz. Torunlarınıza bile anlatacağınız eşsiz bir deneyim için Bahamalar’ı yazın kenara.

 

  • Mauritius

mauritus

Hint Okyanusu’nun ortasında Karayipler deneyimi için adresiniz Mauritius! Yolu nispeten daha kolay. Önce Dubai’ye gidiyorsunuz ondan sonra ver elini başkent Port Louis. Afrika’nın en havalı ve en bakir adalarından biri olan Mauritus, Madagaskar’ın doğusunda bulunuyor ve gözünüzde canlandırdığınızdan da güzel manzaralar vaat ediyor. Özellikle dalmayı seviyorsanız, nefis bir su altı deneyimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

  • Dominik Cumhuriyeti

dominik

Ülkenin popüler televizyon şovları dolayısıyla Dominik Cumhuriyeti’ni kısmen tanıyor gibiyiz. Aç susuz ve çaresiz kalmadan en az o kadar güzel bir coğrafyada balayınızı geçirdiğinizi düşünün. İşte Güney Amerika’da sizi böyle bir deneyim bekliyor. Sanki bütün ödül oyunlarını siz kazanmışsınız, en güzel otellerde siz kalmışsınız, en güzel yemekleri siz yemişsiniz gibi…

 

Bonus: Kıbrıs

kıbırs

O kadar uzağa gidecek ne vaktimiz ne de paramız var diyorsanız size en az bu kadar güzel bir önerimiz daha var. Kuzey Kıbrıs; deniz, kum, güneş, eğlence ve lezzet isteyen balayı çiftleri için gidilebilecek en ideal vizesiz ülke. Özellikle Karpaz bölgesinde bulunan oteller aklınızı başınızdan alacak. Dünyanın sayılı temiz denizlerinden olan Karpaz denizi, aynı zamanda eşsiz kumsallara sahip. Kuş uçmaz kervan geçmez bir kara parçasının kenarına kurulu olan bu tesislerde romantik bir balayı için ihtiyacınız olan her şey mevcut.

Summary
Yazı
Balayı İçin Gidilebilecek En Güzel Vizesiz Ülkeler
Açıklama
Balayı tatili denilince aklınıza turkuaz renkli deniz, altın renkli kumsallar, palmiyeler, hasır şapkalar, hamak ve tropikal içecekler geliyorsa çok şanslısınız.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.