Bahama Adaları

Atlantis Okyanusu’nda yer alan ve Dünya’nın nadide bölgelerinden birisi olan Bahama Adaları, yaklaşık olarak 2000 adet küçük adanın içerisinde yer almaktadır. Harika bir deniz, güneşle beraber parıldayan plaj, yaşam kalitesi ve mevsimin güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bu bölge, yıl içerisinde farklı noktalardan birçok turisti ağırlamaktadır. 1700’lü yıllarda İngiliz kolonilerinden birisi olan bölge, yıllar sonra yani 1973 yılında bağımsızlığı kazanmıştır. Bölgeye gelen turistlerin beklentileri doğal güzelliğin yanı sıra lüks bir tatildir.

Bölgeye yapılacak olan geziler sırasında herhangi bir vize uygulaması bulunmamaktadır.  Ülkemizden bu ülkeye olan seyahatler biraz zahmetlidir. Çünkü direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Yapılan aktarmalı seyahatlerde ise iki kez uçak değiştirmeniz gerekmektedir. Farklı firmalarla ve farklı firmaları kullanarak yaptığınız bu seyahatler sonucu ülkeye ulaşmanız ise yaklaşık olarak 30 saat sürmektedir.

Ülkeye ulaşmanızın ardından zorlu yolculuklar unutulur ve herkes manzaranın tadını çıkarmaya başlar. Turistlerin ilk durağı başken Nassau olmaktadır. Başkent, subtropikal iklimin yaşandığı bir bölgede yer almaktadır ve şehirleşmeler sırasında kullanılan renk renk evlerle dikkatleri üzerine çekmektedir.Gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır ve bunların olmazsa olmazlarını şöyle sıralamak mümkündür. Korsan Müzesi, Tarihi Şehir Merkezi, Ardastra Bahçeleri, Parlamento Binası ve Bahama Ulusal Sanat Galerisi’ dir.

Bunun yanı sıra eğlencenin doruklarına çıkmak isteyen kişilerin sıklıkla gittiği Grand Bahama Adası, gece ve gündüz ayrı eğlenceleri sizlere sunmaktadır. Bu adada yat kulüplerinin sık bir şekilde bulunmasından dolayı belirli zamanlarda yarışlar izleyebilir ve öğlen vakitlerinde de köpekbalığı avına çıkabilirsiniz. Gözetmenler eşliğinde yunus balıklarıyla yüzme imkanı da bu adada sizleri beklemektedir. Tüm bu aktivitelerin yanı sıra müzikle beraber eğlence peşinde olan kişiler için birçok gece kulübü ve eğlence merkezleri de bu noktada bulunmaktadır.

Summary
Yazı
Bahama Adaları
Açıklama
Atlantis Okyanusu’nda yer alan ve Dünya’nın nadide bölgelerinden birisi olan Bahama Adaları, yaklaşık olarak 2000 adet küçük adanın içerisinde yer almaktadır.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.