Avrupalıların İlk Yerleşim Yeri

Karayipler’de bulunan her ülke kendisine şiirler, kitaplar yazdırmayı hak ediyor hiç kuşkusuz. Bu ülkeleri kim güzelliklerine göre bir sıraya koymaya kalksa çok zorlanacağına eminiz ama bazı ülkeler var ki bu mükemmelliğin içerisinde bile “Ben buradayım!” diyor. Dominik Cumhuriyeti de onların başında geliyor.

 

Hispanyola Adası’nın üzerinde, doğu kısmında olan ve bu adayı dünyanın en fakir ülkelerinden biri olarak sayılan Haiti ile paylaşan Dominik Cumhuriyeti, cennetten kopma birçok ada ülkesine de yakın. Ülkenin doğusunda Porto Rico ve Virgin Adaları, kuzeybatısında Turks ve Caicos Adaları ve Küba, batısında ise Jamaika yer alıyor. Bu ülkelerden çoğunu vizesiz olarak gezebilme fırsatınız da Dominik Cumhuriyeti’ne kadar gitmişken ufak ve unutulmaz kaçamaklar yapmanıza olanak sağlıyor.

Dominik Cumhuriyeti (2)

Dominik Cumhuriyeti, yeni dünyanın keşfinin ardından, Avrupalıların ilk yerleşim yeri. Hal böyle olunca, rüyalarınızı süsleyen sahillerin ve yemyeşil bir doğanın yanında tarih de bu tatilde yanınızda bitiveriyor. Birçok arkeolojik kalıntının bulunduğu, mimari eserleriyle sizi büyüleyecek olan Dominik Cumhuriyeti’nde gezerken burayı bir kez de siz keşfetmiş gibi hissedeceksiniz. Deniz, kum ve güneşin aşkını bir de Karayipler’in önemli ülkesinde görmek ayrı bir deneyim!

 

Her Karayip ülkesinde olduğu gibi dans ve müzik Dominik Cumhuriyeti’nde de çok önemli. Ülke sınırları içerisinde mutlu notalar sırt çantanız içerisine doluşacak ve siz nereye giderseniz sizle gelecek. Tropikal meyvelerin çokça tüketildiği bu topraklarda birbirinden leziz tatlar deneyeceğinizden de emin olabilirsiniz.

 

Direkt uçuşların bulunmadığı Dominik Cumhuriyeti’ne aktarmalı bir şekilde ulaşmanız mümkün. Aktarma sayısı çizdiğiniz rotaya göre değişiklik gösterebiliyor ama ülkeye ulaşmak için en az bir aktarma yapmanız şart. Bu arada ağustos ve ekim ayları arasında ülkede kasırga mevsimi olduğunu hemen hatırlatalım.

Summary
Yazı
Avrupalıların İlk Yerleşim Yeri
Açıklama
Karayipler’de bulunan her ülke kendisine şiirler, kitaplar yazdırmayı hak ediyor hiç kuşkusuz. Bu ülkeleri kim güzelliklerine göre bir sıraya koymaya kalksa çok zorlanacağına eminiz ama bazı ülkeler var ki bu mükemmelliğin içerisinde bile “Ben buradayım!” diyor.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.