Alışveriş Çılgınlarının Mutlaka Gitmesi Gereken Ülkeler

Bir ülkeye gidiyorsak her şeyini keşfetmemiz gerekiyor, bu keşif bir sevda ve alışveriş de sevdaya dahil. Bu sözü ilk kez mi duyuyorsunuz? Olsun, ilk kez duymanız haksız olduğumuz anlamına gelmez. Şimdi biraz düşünelim. Hangimiz gittiğimiz ülkelerden ufak da olsa bir şey alıp dönmek için  alışveriş merkezlerine ya da en ünlü şehir sokaklarına uğramadık ki? Cevabı biz verelim, hepimiz yaptık. Ufak kaçamaklar dışında alışverişi bir tutku olarak görenler de var tabii, bunun da farkındayız. Bu içeriğimiz tutkunlar için geliyor; alışveriş sevenlerin mutlaka gitmesi gereken ülkeler hangileridir?

 

MALEZYA

malezya

Malezya için alışveriş cenneti desek hiç de yanılmış olmayız. Dünyanın en büyük 10 alışveriş merkezi listesinden üç ismin ülke topraklarında olduğunu söylersek daha açık olabiliriz hatta. Gerçi ülkede alışveriş yapmak için özellikle bir noktaya gitmek gibi bir ihtiyaç da hissetmeyebilirsiniz çünkü her yer alışveriş yapmak isteyenlerin hizmetinde! Elektronik eşya, giyim, kozmetik… Ne ararsanız Malezya’da mevcut.

Özellikle elektroniklerin diğer ülkelere nazaran çok daha düşük fiyatlarla satıldığını belirtelim. Başkent Kuala Lumpur’da bulunan Bukit Bintang Caddesi ise mutlaka uğramanız gereken bir lokasyon.

 

SİNGAPUR

Singapur-8

Yüz ölçümü olarak pek büyük bir ülke olmasa da dev ekonomilerle aşık atan Singapur’da ne ararsanız bulacağınıza emin olabilirsiniz.

 

Ülkede çok uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceğinizi söyleyemeyiz ama teknolojik ürünleri çok daha ucuza alabileceğinize kesin gözüyle bakabilirsiniz. Büyük alışveriş merkezleriyle ünlü olan Singapur’da kendinizi kaybetmenize neden olacak nokta Takashimaya iken China Town da ilginç bir alışveriş deneyimi yaşamanızı sağlayabilir.

 

TAYLAND

Gidilebilecek en ucuz ülkeler listesinde adı büyük puntolarla yazılmış olan Tayland tabii ki alışverişte de farkını gösteriyor. Alışveriş merkezlerine artı olarak, sokak aralarındaki tezgahlarda ve semt pazarlarında birbirinden ilginç ve güzel ürünlere rastlamanız işten bile değil. Ülkede elektronik ürünler, giyim, kozmetik ve takı yani her şey çok ucuz. Eğer “O kadar ucuzsa ben kesin kendimi durduramam.” diyorsanız, ek bagaj hakkı almanızda yarar olabilir. Hafta sonları açılan ve dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Chatuchak Weekend Market ise favorileriniz arasına girecek, bizden söylemesi.

 

ANDORRA

Önceden uyaralım Andorra’ya gidişiniz biraz zor olabilir çünkü ülkede havaalanı yok. İspanya ya da Fransa sınırından kara yoluyla ülkeye ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Küçük olmasına rağmen tarihi ve doğal güzellikleriyle göreni hayran bırakan Andorra’ya bir de uygun fiyatlı alışveriş imkanını ekledik mi gitmemek için hiçbir neden kalmıyor.

Ülkede vergi olmadığı için birçok ürünü düşündüğünüzden çok daha ucuza alabilirsiniz. Bu yolda ülkenin başkenti Andorra la Vella’da bulunan tüm mağazalar sizinle birlikte!

 

PARAGUAY

paraguay

Şimdi size bambaşka bir deneyim öneriyoruz. Birkaç yıl üst üste dünyanın en ucuz ülkesi seçilen Paraguay’da alışveriş yapmaya ne dersiniz? Birçok el sanatı ürününün bavulunuzu şenlendireceği kesin ama büyük bir açık hava alışveriş merkezi sizi sınır kenti Ciudad del Este’de bekliyor olacak.

“En”lerin ülkesi Paraguay’da bulunan bu nokta, dünyanın en büyük serbest ticaret alanlarından biri olarak biliniyor, belirtmeden geçmeyelim.

Summary
Yazı
Alışveriş Çılgınlarının Mutlaka Gitmesi Gereken Ülkeler
Açıklama
Bir ülkeye gidiyorsak her şeyini keşfetmemiz gerekiyor, bu keşif bir sevda ve alışveriş de sevdaya dahil. Bu sözü ilk kez mi duyuyorsunuz? Olsun, ilk kez duymanız haksız olduğumuz anlamına gelmez.
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.