Ailenizle Gidebileceğiniz 5 Keyifli Şehir

Havalar ısındı, soğuk günler yavaş yavaş geride kalıyor. Ee yaz demek, yapılacak tatiller demek. Her ne kadar yalnız ya da arkadaşlarımızla yaptığımız tatilin tadı başka olsa da ailemizle yaptığımız tatillerin keyfini de hiçbir tatilden alamadığımız da bir gerçek. Bu yaz ailenizle bambaşka bir deneyim yaşayıp unutulmaz bir tatil yapmaya hazırsanız durmayın, vizesiz gezmek için hazırlıklarınızı yapmaya başlayın. İşte, ailenizle gidebileceğiniz 5 keyifli şehir!

 

Seul

seoul-palace-1228409-640x480Doğuştan sempatik insanların bulunduğu, ayrıca yıllardır dostumuz olan Güney Kore her zamanki gibi kollarını açmış sizi bekliyor. Modern yapısı, tarihi güzellikleri ve sevecenliğiyle 24 saat yaşanan başkent Seul ise keyifli mi keyifli bir tatil yapmanızı sağlayacak. Tatil anlayışınızın gezip görmek, eğlenmek ya da alışveriş yapmak olmasının hiçbir önemi yok. Nüfus yoğunluğunun en yoğun olduğu olduğu ülkelerden biri olan Güney Kore’nin mutlaka görülmesi gereken şehir Seul’de her tatil anlayışını memnun edecek kapasite var.

 

Beyrut

pigeon-rock-jumpin-1561414-639x472“Bu yıl da Akdeniz havası alamadık.” diye üzülmeyin. Hem Orta Doğu hem de Akdeniz havalarının sentezini Beyrut’ta bol bol alabilirsiniz. Lübnan’ın başkenti olan Beyrut’ta üç dinin de etkisini görmeniz mümkün. Doyurucu tarihi bir gezi, içinizi ısıtacak manzaralar ve mükemmel mutfakların adresi Beyrut’ta eğlencenin de kotası yok. Ayrıca mezelere çok önem veren ve leziz mi leziz tatlar sunan Lübnan Mutfağı’na dair en güzel örneklerle Beyrut’ta karşılaşabilirsiniz.

 

Mbabane

elephants-in-south-africa-1376945-640x480Afrika kıtasını deneyimlemek keşfetmeyi seven herkesin listesinde var. Bu yıl, daha önceden yaptığınız tatillerden başka bir deneyim yaşamanın da tam zamanı üstelik. Haydi, ailenizle yapacağınız bu tatilin rotası Mbabane olsun! Dünyadaki diğer ülkelere nazaran çoğu insan tarafından keşfedilmemiş pek çok noktası bulanan Svaziland, tatlı insanların, vahşi hayvanların bulunduğu başkentinde sizi bekliyor. Doğa ve Afrika kültürüne doyacağınızın garantisi biziz.

 

Montevideo

tarde-de-noviembre-1355666-640x427Dünyaya birçok açıdan örnek toprakları ailenizle keşfetmek istiyor ve geçirdiğiniz her anın keyifli olmasını diliyorsanız rotanızı Uruguaya çevirmekte yarar var. Ülkenin kültürünü, doğal güzelliklerini, mutfağını ve  dost canlısı insanlarını konsantre şekilde tanımak istiyorsanız ülkenin başkenti Montevideo tam yeri. Ayrıca Güney Amerika’nın eğlencesini de kentte bol bol yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Son olarak Montevideo güney yarım kürede bulunuyor. Yani bu tatil, yaz mevsiminden kışa geçiş yapmak isteyenler için ideal.

 

San Jose

sunset-at-cr-central-pacific-1-1354613-639x426Kosta Rika’ya yani Amerika kıtasına yolculuk yapabilirsiniz ama burada Avrupa kültürünün izlerine rastlamayacağınızı düşünmeyin. San Jose, İspanya’dan bol göç almış bir şehir. Bu nedenle harmanlanmış, eşsiz bir kültürle karşılaşacaksınız. Eşine zor rastlanır canlılara ev olmuş yemyeşil ormanları ve tarihi doluluğunun yanında şehirde eğlencenin de kapıları sonuna kadar açık. Üstelik San Jose’nin güvenli ve gelişmiş bir şehir olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Ara ara yağmurlar yağabilir ama ailenizle geçirebileceğiniz dolu dolu günler belki de San Jose’dir.

Summary
Yazı
Ailenizle Gidebileceğiniz 5 Keyifli Şehir
Açıklama
Bu yaz ailenizle bambaşka bir deneyim yaşayıp unutulmaz bir tatil yapmaya hazırsanız durmayın, vizesiz gezmek için hazırlıklarınızı yapmaya başlayın. İşte, ailenizle gidebileceğiniz 5 keyifli şehir!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.