6 Adımda Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

“Buralardan biraz uzaklaşsam, yeni yerler keşfetsem, kendimi tanımadığım kültürlerin içinde bulsam” diye düşünenler çok, biliyorsunuz. Fakat bazen maddi nedenlerden bazen de uygun bir zaman aralığı bulamadığımızdan yollara düşemiyoruz. Zaman bulsak bile uçak biletleri, çoğu yurt dışı tatil bütçesinin büyük bir kısmını kaplıyor. Peki bütçeyi düşürmek ve daha çok destinasyona ayak basmak için ucuz uçak biletini nasıl bulunur dersiniz? Cevabı bizde!

 

Seyahat Edeceğiniz Tarihler Önemli

calendar-series-3-1192564-640x480Eğer ucuz uçak bileti alıp seyahat etmek istiyorsanız öncelikle tatile denk gelmeyen tarihler seçmelisiniz. Bayram tatilleri, yılbaşı, milli bayramlar gibi zaman olarak gezmeye elverişli dönemler uçak bileti konusunda acımasız bir canavara dönüşebiliyorlar. Bu nedenle seyahatinizi tatile denk gelmeyen günlerde seçmeye özen göstermelisiniz. Hatta hafta sonu uçaklarıyla hafta içi uçakları arasında bile fark oluyor. En uygun uçak bileti için aramalara başladıysanız hafta içi gidiş, dönüş seçeneklerine bakmanız yararınıza olacaktır.

 

Biletinizi Erken ya da Geç Alın

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAEğer biletinizi erken bir dönemde alırsanız seyahatinize yakın bir zamanda aldığınız miktardan daha az ödeyeceğinize neredeyse kesin gözüyle bakabilirsiniz. Uçuşa yakın tarihlerde, bazı hava yolu şirketleri uçakta kalan boş koltukları doldurmak için promosyon biletler satışa çıkarıyorlar. Bu indirimleri farklı hava yollarının internet sitelerinden ya da mobil uygulamalarından takip etmeniz mümkün. Tabii bu durum tamamen hava yollarının insiyatifinde olan bir durum. Gitmek isteyeceğiniz destinasyonda indirimli uçuş olmayabilir veya gitmek istediğiniz tarihlerde yeteri kadar fazla boş koltuk olmadığından indirimli bilet satışına gerek kalmayabilir. Geç bilet almak, erken bilet almaktan biraz daha riskli bir durum yani.

 

Bilet Arama Motorlarını Kullanın ve Karşılaştırma Yapın

T-46

 

skyscanner, momondo, turna gibi bilet arama motorları seçtiğiniz tarih aralığındaki ve destinasyondaki tüm uçuşları ekranınıza döküyor. Böylece en uygun uçak biletini de bulmuş oluyorsunuz. Pratik mi, evet ama yine de uçmak istediğiniz hava yolu şirketindeki fiyatlarla karşılaştırmakta fayda var.

 

 

 

Rota Belirleyici

woman-with-trolley-looking-for-planes-at-barcelona-airport-1225095-640x360İşe giderken bile araçlar arası aktarma yapmak istemiyoruz ki haklı olarak ülkeden ülkeye giderken bu daha zorlu bir hale dönüşüyor. Genelde hepimiz direkt uçuşları sevsek de konu uygun fiyatlı bilet bulmak olunca aktarma kaçınılmaz olabiliyor. Öncelikle gitmek istediğiniz destinasyona hangi şehir üzerinden aktarma yapacağınızı bulmanız yeterli. Ardından arama motorundan bu şehir ve ulaşmak istediğiniz şehri tekrardan aratmalısınız. Aktarma biletlerinizi ayrı ayrı aratır ve ayrı ayrı satın alırsanız genellikle daha uygun fiyatla karşılaştığınızı göreceksiniz. Ayrıca çoğu hava yolu şirketi gidiş ve dönüş uçak biletini bir arada aldığınızda bir miktar daha fazla ücretle karşınıza çıkıyor. Bunu aşmanın yolu ise oldukça basit; gidiş ve dönüş biletini ayrı ayrı aratmak ve almak.

 

Promosyon Dönemleri Hayat Kurtarır

Bu maddeleri yerine getirsek de onun yerini tutamıyor! Evet, promosyon dönemlerinden bahsediyoruz. Hava yolu şirketleri zaman zaman o kadar büyük indirimler sunuyorlar ki normalde ödeyeceğiniz bilet ücretinin yarısıyla bile yollara düşmeniz mümkün hale geliyor. Promosyon dönemlerini kaçırmamak için yapmanız gereken ise mail adresinizi hava yolu şirketlerine verip sizi kampanyalardan haberdar etmesi için izin vermek. Bunun yanında tercih ettiğiniz hava yollarını sosyal mecralardan da takip etmek işe yarar olacaktır.

 

Mil Programlarına Üyelik Candır

Tabii ki promosyon güzel, zaten indirimden daha güzel bir şey varsa o da cüzdanı açmadan yolculuk yapma keyfi. Mil programları tam da bunu sunuyor. Bankaların hava yollarıyla iş birliği yaparak sundukları kartlar alışveriş yaptıkça size mil kazandırıyor. Kazandığınız miller de size uçak bileti olarak geri dönüyor. Evet, kaçırılmaması gereken bir fırsat!

Summary
Yazı
6 Adımda Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Açıklama
Uçak biletleri, çoğu yurt dışı tatil bütçesinin büyük bir kısmını kaplıyor. Peki bütçeyi düşürmek ve daha çok destinasyona ayak basmak için ucuz uçak biletini nasıl bulunur dersiniz? Cevabı bizde!
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.