l Can Travel – Bir Başka Dünya Turu!

Farklı ülkeleri gezmek için illa vizenizin olmasına ve kim bilir gittiğiniz yerde “neler neler” yapabileceğiniz miktarda parayı vize için harcamanıza gerek yok. Vizesiz gidilen ülkeleri ve bu ülkelerde nasıl en güzel anılarınızı biriktireceğinizi bilirseniz siz de hayattan daha fazla keyif alan bir gezgine dönüşebilirsiniz.

Siz gezin tozun, farklı yiyeceklerin tadına bakın, farklı kültürleri tanıyıp insanlarla, tarihle ve doğayla kaynaşın diye Türkiye’den vize istemeyen ülkeler var, iyi ki var! Vize uygulamayan ülkelere gitmek, ulaşım kolaylığı ve uygun fiyatlı turlar sağladığı, pasaport ve Schengen vizesi sorunlarını ortadan kaldırdığı için cazip bir yurt dışı seyahati anlamına geliyor.

Çok yakın ve eski iş arkadaşım l Can Travel sitesinin sahibi Kerimcan uzun zamandır düşlediği ve planladığı projesini çok yakın zamanda hayata geçirecek. 360 adını verdiği bu projesinde hem dünyayı geziyor olacak ( tabiki de bir çok ülkeyi vizesiz geziyor ) hem de yaşadıkları deneyimlerini siteden an ve an kullanıcılarla paylaşacak. Dünya turunu tamamladığında ise güzel sürprizlerle bizleri karşılayacak. Değerli dostumun bu projesini kendi ağzından aktardığı şekilde paylaşmak isterim.

Kerimcan Akduman

“Vize seyahate çıkmadan önceki en önemli sorunlardan birini oluşturuyor. İşin açıkçası Türkiye’ye yakın ve turistik olarak tercih edilen yerlerin genelde Türk vatandaşlarına vize uygulaması nedeniyle bu sorunu biraz gözümüzde büyütüyoruz. Yoksa dünyada Türklere vize uygulamayan onlarca ülke bulunuyor. O kadar çoklar ki seyahatinizden önce hiç vize almadan benim gibi dünyayı bile dolaşmayı planlayabilirsiniz.

Afrika, Asya ve Okyanusya, Kuzey Amerika,Güney Amerika

360-dunya-turu-i-can-travel-kerimcan-akduman

 

Sizlere dünya turu yapacağım rotamdan bahsedeyim biraz. Öncelikle Afrika ile başlıyorum. Belki de kıtanın en güzel ülkesi olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nden dünya turum başlayacak. Hazır Güney Afrika’ya kadar gitmişken bölgedeki mikro ülkeler olan Lesotho ve Svaziland’ı da göreceğim. Ardından Mozambik’e geçmeyi planlıyorum. Buradaki tüm sahil şeridini dolandıktan sonra Uzak Doğu’ya uçacağım.

 

Sırasıyla dünyadaki en öneli eserlerden biri olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek için Kamboçya’ya, filmlere konu olan sahilleri görmek için Tayland’a, bakir kalabilen doğal hayatın içinde kaybolmak için Malezya’ya, Asya’dan Okyanusya’ya kadar uzanan dev bir adalar ülkesi Endonezya’ya ve Macellan’ın Pasifik’i geçip dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtladığı adalara ev sahipliği yapan Filipinler’e gideceğim.

 

Ardından rotamı daha önceden vizem olduğu için Kanada’ya çeviriyorum. Ancak siz doğrudan benim çizdiğim rotayı izleyip Güney Amerika’ya da zıplayabilirsiniz. Burada Kolombiya, Ekvator, Peru, Bolivya, Şili, Arjantin, Brezilya’yı vizesiz ziyaret edeceğim. Bu saydığım kıtalarda zaman ve ekonomik nedenlerden dolayı gidilemeyen bir çok vizesiz ülke mevcut. Üstelik çoğu vize isteyen ülkelere göre çok daha ekonomik ve kültürel olarak bakir. Ben sığdıramadım ama belki siz sığdırabilirsiniz kendi turunuza.”

Gönlün zengin, yolun açık olsun dostum!

Summary
Yazı
l Can Travel - Bir Başka Dünya Turu!
Açıklama
Vize seyahate çıkmadan önceki en önemli sorunlardan birini oluşturuyor. İşin açıkçası Türkiye’ye yakın ve turistik olarak tercih edilen yerlerin genelde Türk vatandaşlarına vize uygulaması nedeniyle bu sorunu biraz gözümüzde büyütüyoruz.
Yazar
Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.